Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KB 1 - geometria.
#11
heeehhh. Może i dlatego moja hania jedzie w prawo skoro została ustawiona jako KD..?
Odpowiedz
#12
Czy porównując różnice wartości ustawień dla krajów KD i nie KD wynika, że przy ustawieniu Hondy z Europy wg. wartości KD będzie ją ściągało w prawo???
Ja się na tym nie znam a do tych 'speców' będę mógł podjechać dopiero za tydzień..... Proszę o info
Czy kazać im ustawić auto wg danych z załącznika czy wg danych z Huntera (oczywiście już nie KD)?
Odpowiedz
#13
Tak na moj gust,to przy zadnych ustawieniach nie powinno jej sciagac, bo to sie mija z podstawowym zalozeniem na temat auta. Inne ustawienie, nie wiem czym sie rozni, ale moze zapewniac inna przyczepnosc, inne sily dzialajace na kolo. To wszystko moze wynikac ze specyfiki drog w danym regionie,warunkow atmosferycznych, potrzeb rynku(tak sobie wymyslam).
Odpowiedz
#14
(06-16-2015, 1:27 )kala40 napisał(a): Nie wiem jak się ustosunkować do podanych wyżej danych GEOMETRII, gdyż dzisiaj byłem w ASO i oto jaki otrzymałem wydruk po geometrii mojego KB1. Mam pewne obawy czy Panowie z ASO dobrze się przyłożyli, ponieważ otrzymane ustawienia nieco się różnią od przedstawionych przez naszego kolegę Legend95.
A oto wynik:
Przód
- kąt PK (zakres w/g serwisu -0st 40'/0st 20') - ustawione na lewym kole -0st 25', na prawym kole 0st 15'
- kąt WSZ (zakres w/g serwisu  1st 40'/2st 40') - ustawione na lewym kole 2st 00', na prawym kole 2st 00'
- zbieżność zakres w/g serwisu -1,00 mm/1,00 mm) ustawione na lewym kole 0,00 mm, na prawym kole 0,10 mm  

Tył
- kąt PK (zakres w/g serwisu  -1st 45'/-0st 45') ustawione na lewym kole -1st 25', na prawym kole -1st 10'
- zbieżność (zakres w/g serwisu 0,00 mm/2,00 mm ustawione na lewym kole 0,9 mm, na prawym kole 1,00 mm

Może ktoś wyrazi swoją opinię na przedmiotowy temat.
Pozdrawiam

Geometrię masz teorytycznie ustawioną dobrze,mieści się w parametrach konstrukcyjnych,ale to nie znaczy że auto będzie się dobrze zachowywało,niestety do prawidłowego ustawienia jest nizbędna dość głęboka wiedza w temacie.
Odpowiedz
#15
czyli mamy na mechanikach wymusić przestawianie co chwile i próbowanie czy nie ściąga? aż do skutku? jaką obrać metodę?
Odpowiedz
#16
Ja tam wiem ze po tych ustawieniach moje auto prowadzi się bez żadnych zastrzeżeń, nic nie ściąga, nie zdziera opon itp.
Odpowiedz
#17
(05-08-2016, 4:02 )lukaszmmarek napisał(a): czyli mamy na mechanikach wymusić przestawianie co chwile i próbowanie czy nie ściąga? aż do skutku? jaką obrać metodę?
Zajmuję się ustawianiem geometrii w samochodach od 20lat,to nie jest kwestia wymuszenia ustawienia i wielokrotnych prób,to kwestia wiedzy w temacie,ustawienie całego samochodu zajmuje max 1,5h,sporadycznie bywają auta po kolizjach których nie można ustawić w żaden sposób.
Odpowiedz
#18
Jedz na profesjonalna stacje tam ci zrobią i jedzie samo prosto.
Odpowiedz
#19
Z historii samochodu wiem ze mial wymieniany tylny lewy wahacz po jakiejs szkodzie. Udokumentowane i zrobione przez honda karlik...
Co do geometri to bylem jeszcze raz i facet tylko cos tam dopiescil i dalej to samo... Porownujac dane z wydruku i manualem wychodzi ze szafa gra...
A auto sciaga w prawo.
Gdzie szukac pomocy?
Odpowiedz
#20
W innym serwisie niż honda na accordzie się przekonałem. Dwa razy u nich byłem i według pomiarów wychodziło wszystko git, a auto ściągało w lewo. Pojechałem potem na zwykłą stację i tylko powiedziano, że ktoś musiał się nakręcić Uśmiech i auto przestało ściągać. Także szukałbym pomocy w jakimś dobry serwisie zajmującym się zbieżnością
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości