Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne obroty
#1
Witam
Mam dziwną sytuację z moja KA9 1998 rok.
Poszła na dorobienie tulej do przedniego zawieszenia + chłodnica, nagle auto na gazie (stag 300) w ogole nie ma obrotów wolnych, na benzynie ile ma być na postoju obrotów bo coś zle linki chyba ustawili i lekko czasem faluje na zimnym na benzynie chodz jeszcze sprawdze wieczorem raz jeszcze. Jakieś pomysły> co mogli zjeee.. ?
Odpowiedz
#2
Skoro wymieniali chłodnice a masz gaz to prawie na pewno niedokładnie odpowietrzyli układ. Nad króćcem grubego przewodu przy silniku masz odpowietrznik. Odpal fure i zobacz czy nie bedzie wychodzić powietrze na zmiane z płynem chlodniczym.
Obroty jeśli masz automat powinny trzymac sie na rozgrzanym silniku ok 700 obr/min.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#3
Jak odpieli aku,to mozesz pojechac do gaziarzy na ustawianie modelu. Na linkach nie ustawisz wolnych obrotow, tu nawet nie masz dojscia do przepustnicy,zeby sobie ja dlonia obslugiwac.
Wolne obroty sterowane elektronicznie, wiec jesli cos mieli spitolic, to tak jak kolega mowi odpowietrzenie, poziom plynu, jakies niepodpiete przewody przy dolocie, wzglednie jakas nieszczelnosc, jesli cos rozbierali i ta kwestia z poczatku postu, mogli ci gaz odlaczyc, wystarczy ze bezpiecznik wyciagneli przez przypadek. Gdzie masz sterownik gazu,to wyjasni czy byla koniecznosc ruszania go z miejsca?
Odpowiedz
#4
(06-24-2015, 22:23 )Makukrak napisał(a): Jak odpieli aku,to mozesz pojechac do gaziarzy na ustawianie modelu. Na linkach nie ustawisz wolnych obrotow, tu nawet nie masz dojscia do przepustnicy,zeby sobie ja dlonia obslugiwac.
Wolne obroty sterowane elektronicznie, wiec jesli cos mieli spitolic, to tak jak kolega mowi odpowietrzenie, poziom plynu, jakies niepodpiete przewody przy dolocie, wzglednie jakas nieszczelnosc, jesli cos rozbierali i ta kwestia z poczatku postu, mogli ci gaz odlaczyc, wystarczy ze bezpiecznik wyciagneli przez przypadek. Gdzie masz sterownik gazu,to wyjasni czy byla koniecznosc ruszania go z miejsca?
No po stronie pasażera przy lampie obok chłodnicy :/ sprawdze to odpowietrzenie Uśmiech niby nie odpinali aku.
Odpowiedz
#5
No 700 obrotów a mam 900 teraz na ciepłym na benie :/
Odpowiedz
#6
Odpowietrzyłem, wszytskie inne przewody podpiete ;X i nadal :X nawet na benzynie dziwnie faluje ;X
Odpowiedz
#7
może filtr paliwa?
Odpowiedz
#8
Pól roku temu wymieniany, podobno siliczek krokowy mógl sie zapowietrzyć i trzeba odpowietrzać do skutku , tak znajomi z ASO hondy mówi :>?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości