Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KA9 1998 przedlift
#91
Zakładasz ekspres do kawy? Kubek z krecikiem jest super Oczko Jakieś namiary na sklep z takowymi cudami?
Odpowiedz
#92
(09-06-2016, 17:24 )kowal napisał(a): Zakładasz ekspres do kawy? Kubek z krecikiem jest super Oczko Jakieś namiary na sklep z takowymi cudami?

Kubek z Krecikiem dostałem jako prezent w pracy, nie mam pojęcia gdzie był kupiony.

Ponawiam pytanie, ktoś coś?:

carlos napisał(a):Udało mi się znaleść tylko jeden przycisk "Lock" z Acury Legend 98. Czy ktoś może mi potwierdzić czy to wystarczy do zamontowania, czy potrzeba jeszcze jakiegoś elementu. Czy mogę zamontować tylko jeden (np przy kierowcy) i zamykanie będzie działać?

[Obrazek: 9548be04ffad0f27gen.jpg]
Odpowiedz
#93
Można zamontować po jednej stronie. Tylko po stronie pasażera jest prościej po wystarczy podłączyć się kolorami przewodów. Jednakże po stronie kierowcy trzeba się pobawić kablami - bynajmniej było tak w moim przypadku.
Odpowiedz
#94
(09-07-2016, 8:09 )rurek napisał(a): Można zamontować po jednej stronie. Tylko po stronie pasażera jest prościej po wystarczy podłączyć się kolorami przewodów. Jednakże po stronie kierowcy trzeba się pobawić kablami - bynajmniej było tak w moim przypadku.

Dzięki za informacje. W takim razie biorę się za montaż.
Odpowiedz
#95
Dalej działam w temacie modów auta.
Teraz działam nad zamontowaniem navi. Człowiek który pracował nad oryginałem powiedział, że nie da się tego uruchomić aby działało w sensowny sposób, dlatego trzeba było podejść do tematu z innej strony. Z uwagi na to, że po montażu zestawu JDM zostają mi tylko trzy stacje radiowe i kasety (zwykła zmieniarka którą mam zamontowaną w aucie nie podejdzie, ona jest 8 din, radio JDM potrzebuje 13 din), zacząłem rozglądać się za czymś co pomoże te braki uzupełnić. Wybór padł na taki zestaw: Parrot Asteroid Tablet
Tu trochę o możliwościach tego sprzętu:
http://sklephadron.pl/tablety/3119-parro...et-pl.html
Postanowiłem sam wykonać przejściówkę montażową i wykorzystać OEM ramkę. Wykonałem model z tektury który następnie pomierzyłem i wymodelowałem w programie do 3d:

[Obrazek: 6c46ae81ea3340ecgen.jpg]

Tu po wydrukowaniu na drukarce 3d, zrobieniu otworów i pomalowaniu:

[Obrazek: d7ef15f809ce5f10gen.jpg]

Niestety nie byłem zadowolony z uzyskanego efektu. Montaż całości jest wstrzymany bo czekam na odpowiedni kabel  - przejsciówkę na ISO Honda.
Taki jest kabel:

[Obrazek: c01bcb5169049151gen.jpg]

A takie wyjście jest w radiu:

[Obrazek: 8571b6026aa2cc48gen.jpg]

W między czasie zastanawiałem się, czy montaż można zrobić lepiej, bo tak jak napisałem wcześniej nie byłem zadowolony z efektu. I tak trafiłem na temat byłej KA8 Petera, który już coś takiego zrobił. Wykorzystałem więc jego koncepcję aby zrobić ten mod tak aby wyglądał jak najbardziej na OEM.
Nie ma co tracić czasu, rozkręcam "telewizorek" Alpine, aby uzyskać dodatkowe ramki i mocowania:

[Obrazek: 13f885a7381ac8cagen.jpg]

Efekt końcowy jest w końcu zadowalający:

[Obrazek: 8e1a666172aecfa8gen.jpg]

Plan jest taki, aby docelowo działało podświetlenie przycisków, w szczelinie pomiędzy ramkami była szybka którą widać na poprzednim zdjęciu. Ponieważ w tym urządzeniu ekran jest dotykowy musiała zostać zdemontowana.
Tu widok z tyłu:

[Obrazek: 11e10827ca0078b6gen.jpg]

Jako podstawę wykorzystałem OEM elementy trzymające "telewizorek" dodatkowo wzmocniony opaskami zaciskowymi. Musiałem jeszcze przerobić trochę oryginalne mocowanie Parrota aby to wszytko się jakoś mieściło.

Teraz czekam na przejściówkę do ISO. Muszę się jeszcze zastanowić na wyprowadzeniem czytnika kart SD w inne miejsce (może wykorzystam do tego zaślepkę po 4 przycisku). Dodatkowo potrzebuje jeszcze rozwiązać problem z tym gdzie zamontować przycisk od tylnego światła przeciwmgielnego i regulacji wysokości świateł przednich (obu nie było w wersji JDM). Muszę też naprawić przycisk od podgrzewania tylnej szyby bo w moim zestawie nie działał. Z racji tego że praktycznie niemożliwym jest dostać sam przycisk bo ma on wymiary niestandardowe postanowiłem rozebrać ten co mam i przełożyć płytkę do pasującej obudowy:

[Obrazek: cfb141399f3b1e75gen.jpg]
Odpowiedz
#96
Szacun za zapal, ja taki mialem 15 lat temu na studiachUśmiech
Odpowiedz
#97
Propsy Uśmiech
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#98
Dalsza walka z navi:
W tym tygodniu dostałem brakujący kabel i mogłem przystąpić do ostatecznej instalacji. Oczywiście nie poszło gładko. 4 razy musiałem wszystko skręcać i sprawdzać aby jakoś się zmieściło. W końcu wczoraj w nocy udało się i efekt jest taki jak na zdjęciach. Na razie jestem w fazie testów i widzę parę elementów do poprawy, ale chwilkę z tym poczekam i pozbieram jeszcze inne obserwacje.
Tu przerobiony przycisk do podgrzewania tylniej szyby:

[Obrazek: 5b140b5db1172a29gen.jpg]

Tak ostateczne wyglądają mocowania ekranu:

[Obrazek: 35d4c1cfe49c306fgen.jpg]

Skręcanie ramki do całego systemu:

[Obrazek: 55388e4d6f8bc1f5gen.jpg]

A tak jest teraz we wnętrzu. Zaślepka zastępuje przycisk "bumper pole" którego nie mam:

[Obrazek: 462c797d8b5c9d3dgen.jpg]

[Obrazek: 7d48ac085d1f5ef5gen.jpg]

Wyjście na kartę SD i USB są na razie zamocowane na "partyzanta" w schowku.

[Obrazek: b9eddf85b7fb53f0gen.jpg]

A tak jest w nocy. Jak widać nie działa podświetlenie przycisków dookoła ekranu, od halogenów i podgrzewania tylnej szyby (i tu nie wiem dlaczego bo wcześniej działało)

[Obrazek: c0bbb4123d176256gen.jpg]

Nie mam też na razie koncepcji gdzie umieścić przyciski od regulacji wysokości świateł i przeciwmgielnego tył. Jeszcze jakąś kamerę cofania do tego chciałbym podłączyć itp. Jeszcze zostało sporo pracy nad rozmaitymi detalami, ale z grubsza efekt zewnętrzny już nie będzie się zmieniać.
Odpowiedz
#99
No to szacun i gratkiUśmiech
Sam wiem ile roboty trzeba włożyć w projekt JDM NAVI ale za to jaka później satysfakcja.
Co do podświetlania, to czy moduł NAVI podpiety jest w oryginalna wiązkę ( od podswietlania ) przez moduł ściemniacza?
Co do miejsca na klawisz masz jedno wolne po prawej stronie na przeciwmgielne tył idealne.
Odpowiedz
(09-23-2016, 21:15 )Peter napisał(a): No to szacun i gratkiUśmiech
Sam wiem ile roboty trzeba włożyć w projekt JDM NAVI ale za to jaka później satysfakcja.
Co do podświetlania, to czy moduł NAVI podpiety jest w oryginalna wiązkę ( od podswietlania ) przez moduł ściemniacza?
Co do miejsca na klawisz masz jedno wolne po prawej stronie na przeciwmgielne tył idealne.

Cieszę się, że się podoba. Ja jestem bardzo zadowolony, dodatkowo cały czas poznaje możliwości sprzętu, które ze względu na androida są ogromne.
Opowiadając na pytania to:
Parrot nie jest podpięty do dimmera bo w KA9 były dwa obwody, jeden manualny z lewej strony kierownicy i on steruje jasnością całego podświetlenia i drugi tylko dla wyświetlacza (widać go na 4 zdjęciu w moim poprzednim poście, jest on zaraz nad tym "joystikiem"). Wszystkie przyciski w bezpośrednim sąsiedztwie wyświetlacza to w tym momencie atrapy. Mam nadzieję ze uda im się podłączyć zasilanie i będą podświetlone. Parrot ma swój wewnętrzny regulator jasności dostępny z poziomu ustawień w menu.
Jeśli chodzi o drugą sprawę to miejsce jest dobre (światła zamienić na xenony i regulacja może wylecieć), ale jest jedno ale. Trzeba by mieć odpowiedni przycisk. W zwykłej KA9 jest on zespolony ze światłami awaryjnymi. Zakładając że uda się rozebrać ten podwójny przycisk i jakoś przełożyć płytkę sterującą pozostaje jeszcze jeden problem. Chodzi o sam element który jest wciskany. Na pierwszym zdjęciu z mojego poprzedniego posta widać różnicę w wielkości przycisku pomiędzy wersją z navi i bez (jest większy i zorientowany poziomo). Trzeba by go jakoś dosztukować, lub dopasować z innego modelu, ale nie mam pojęcia od czego podejdzie.

[Obrazek: be41a12510435c11gen.jpg]

[Obrazek: 9fb59b9fc1665be1gen.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości