Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KA9 1998 przedlift
Super wygląda teraz konsola środkowa Uśmiech
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
jakbyś sprzedawał to chętnie kupię po normalnej cenie rynkowej : - )
v6
Odpowiedz
(10-19-2016, 2:11 )rurek napisał(a): Ja musiałem przetoczyć bo bęben się nie kręcił po dokręceniu śruby.
Z jakiego auta Masz lusterko i gdzie się wpiełeś z elektryką?

Co do hamulców to ja nie przeprowadzałem naprawy osobiście, więc nie odpowiem na to pytanie. Wiem, że zestaw był zamówiony konkretnie pod mojego Legenda i nie słyszałem aby były jakieś problemy.

Lusterko chciałem aby było również z Hondy, moje jest z Accorda VII gen 04. Podejrzewam, że z każdego innego modelu też by pasowało, byle by było mocowane na szybie. Z racji tego, że mocowanie to które jest na szybie w KA9 jest inne niż to na lusterku, trzeba sobie je wcześniej wykonać lub po prostu dokupić. Nie wiem jaka jest cena i czy jest to możliwe w ASO. Na pewno na szrocie można sobie wyciąć jak ktoś się dogada. Mocowanie w Acco VII bez takiego lusterka jest inne i nie podejdzie. Ja poprosiłem kolegę który dorobił mi je z odpowiednio ukształtowanego kawałka płaskownika. Jeśli już mamy lusterko i mocowanie wystarczy pojechać do firmy, która zajmuje się wklejaniem szyb. Ja pojechałem tu:
http://szybysamochodowe.waw.pl/
30 minut i po sprawie. Ostatni element układanki do podłączenie. Było ćwiczone parę wariantów. Najpierw był podpięty pod szyberdach, ale nie działało to dobrze, bo sam się odsuwał (gdy lusterko się ściemniało). To samo było z oświetleniem górnym (nie działo gdy lusterko działało). Ostatecznie instalacja została pociągnięta z okolicy drzwi kierowcy (nie wiem dokładnie z jakiego urządzenia) i teraz jest dobrze.

(10-19-2016, 2:11 )Legend95 napisał(a): jakbyś sprzedawał to chętnie kupię po normalnej cenie rynkowej : - )

Nie planuje sprzedaży Legenda, chciałbym aby miał u mnie dożywotkę.
Odpowiedz
Przyszedł czas na zmianę zestawu na zimowy. Oryginalne 16 zostały sprawdzone, naprawione tam gdzie to było potrzebne i pomalowane na nowy kolor. Co ciekawe mój zestaw zimowy i letni jest tak dobrany, że wysokość felgi z oponą 16' i 17' jest łącznie taki sam i nie muszę przez to kręcić gwintem. Dekielki są jeszcze w czarnym kolorze, mam nadzieję, że uda mi się to ogarnąć w grudniu.
Tak Legend będzie się prezentować przez najbliższe miesiące:

[Obrazek: 79e4102a714f9444gen.jpg]

[Obrazek: d0b1a3dafbd3fb67gen.jpg]

[Obrazek: c878a4f3aff7c54dgen.jpg]
Odpowiedz
Śliczna :]
Mnie nurtują te chlapacze -sam bym sobie zainstalował. Ktoś wie od jakich modeli podchodzą?
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
(11-17-2016, 23:28 )Karolkovy napisał(a): Śliczna :]
Mnie nurtują te chlapacze -sam bym sobie zainstalował. Ktoś wie od jakich modeli podchodzą?

Chlapaczy trzeba szukać. Mi udało się znaleźć na allegro cały komplet. Do KA9 pasują tylko z KA9 (przedlift i polift to to samo). Polecam też sprawdzać aukcje z częściami blacharskimi (jak sprzedają ćwiartki), czasem widać na nich nie zdemontowane i można się dogadać, a często nie są wystawiane bo na przykład brakuje im jednego itp.
Odpowiedz
Poza normalnymi wymianami eksploatacyjnymi ostatnio Legend trafił serwisu, na wymianę poduszki i usunięcie wycieków w maglu (zaczęło się od tego, że w innym miejscu, nie chcieli mi ustawić geometrii). Okazało się że magiel nie miał drobnego wycieku tylko wymagał kompletnej regeneracji dodatkowo wspomaganie było nieszczelne (o tym już było w innym temacie).

[Obrazek: b0832d53e0126cdcgen.jpg]

[Obrazek: 920341b9f4ba9a31gen.jpg]

Teraz jest już wszystko naprawione i działa jak powinno, ale z moich prywatnych odczuć wynika, że w serwisach samochodowych jak widzą Legenda dostają "małpiego rozumu". Accord, civic, CRX to można robić bez problemu, ale tego to nie. Już trzeci warsztat o specjalizacji japońskie -> Honda  z dobrą opinią zajmował się moim autem, i niestety kolejny raz potwierdza się to co napisałem wcześniej... Szkoda bo to bardzo zniechęca do tego samochodu.

Obecnie stoi tak:

[Obrazek: 542fdca0d7832927gen.jpg]
Odpowiedz
Z warsztatami to prawda. Sam przerabiam okoliczne w Warszawie i powiem szczerze że jest źle. Albo coś kombinują, albo im się nie chce, albo partolą i trzeba coś poprawiać. Jak do tej pory nie zawiodłem się w warsztacie aut japońskich Spinelli w Otwocku. Radzymińska, Modlińska -szkoda słów...
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
Jak nie urok to sraczka...
Spalił się wyświetlacz w zegarach...

[Obrazek: b78dbed432f301begen.jpg]

i coś się połamało w podnośniku lewej tylnej szyby i oczywiście nie działa...
Odpowiedz
Odświeżając wątek, działałem w sprawie wyświetlacza na zegarach. Specjalista, który je oglądał stwierdził, że nie da się tego wyświetlacza uratować. Myślę teraz co z tym zrobić bo wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja z zegarami do KA9 na rynku.
Koniec roku był dla Legenda pracowity pod względem blacharki. W podłodze bagażnika było parę dziur np pod zmieniarką. Dodatkowo błotniki tył (od strony bagażnika i kanapy pasażerskiej). Polecam odkręcić ten schowek w bagażniku co jest pod drugiej stronie od zmieniarki a obok wydechu - u mnie była tam konkretna dziura. Dodatkowo zostały zrobione oba progi.  Obydwa miały małe "dziurki" ale przez nie lała się woda i inne rzeczy z ulicy i to nie wpływało pozytywnie na stan blachy. Bardzo mnie cieszy fakt, że udało mi się to ogarnąć, zanim na dobre zaczęła się zima bo wtedy mogło by się skończyć dużo mniej przyjemnie.
Dla przykładu dziura przy miejscu po zmieniarce przed:

[Obrazek: f19601734477a64fgen.jpg]

i po:

[Obrazek: 68ad409f966af6b9gen.jpg]

Będąc przy zmieniarce to nadal szukam odpowiedniej, ale jak na razie nic nawet na horyzoncie nie widać.  Huh

Mały progres nastąpił przy kamerze cofania. Ponieważ Parrot Asteroid Tablet nie ma dedykowanego wyjścia na kamerę ale ma aplikację do obsługi kamery USB, próbowałem podłaczyć analogą kamerkę cofania, przez adapter VGA-USB. Niestety nic nie wyszło z tych planów, bo w żaden sposób nie da się (a przynajmniej nie potrafię) zainstalować sterowników aby taki zestaw działał na Androidzie. Poszukiwania skierowałem w stronę czegoś na USB dedykowanego pod Androida. Jak na razie udało mi się znaleźć tylko kamerę endoskopową. Minusy takiego rozwiązania są dwa: mała przekątna obiektywu i trzeba ją uruchamiać ręcznie z aplikacji bo nie ma osobnego zasilania i nie da się ją zsynchronizować ze wstecznym. Na alliexpres widziałem jeszcze parę ewentualnych opcji, ale na razie zostaje tak jak jest.

[Obrazek: 043192413c8f6296gen.jpg]

We wrześniu 2015 zamontowałem drewnianą kierownicę OEM, ze zmianą koloru z czarnego na brązowy. Tak to wygląda dziś:

[Obrazek: 3cd7f3d361dbacc8gen.jpg]

Widać, że farba powycierała się. Kolejny raz nie będę tego malować. Bardziej skłaniam się do ponownego obszycia, moim zdaniem tak powinno być lepiej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości