Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KA9 1998 przedlift
#1
MODEL:
HONDA LEGEND KA9 1998

SILNIK:
C35A2 + LPG
3474cm3 SOHC V6
PGM-F1
205 PS / 151kW / 5200 obr
297 Nm / 219 ft-lb / 2800 obr
to tylko teoretyczne wielkości bo nie weryfikowałem tego w żaden sposób na hamowni

NAPĘD:
Automat 4 biegi

ZAWIESZENIE:
seria

KOŁA:
LATO: AEZ 17' x 7J ET 40 5x114,3 model BIMO ABY
ZIMA: seria pomalowana na czarno

HAMULCE:
Seria – 280mm przód i tył

UKŁAD WYDECHOWY:
seria

ELEKTRONIKA:
seria:
ABS, TCS
Autoalarm
Wspomaganie kierownicy
Centralny zamek
Klimatyzacja – Automatyczna
Poduszki powietrzne
Elektryczne szyby
Elektryczny Szyberdach Szklany
Tempomat
Elektrycznie regulowana kolumna kierownicza
Elektryczne lusterka
Podgrzewane lusterka
Elektryczne Fotele kierowcy i pasażera
Podgrzewane Fotele kierowcy i pasażera
Automatyczna pamięć ustawień fotela kierowcy
Immobilizer
Komputer pokładowy (Trip A , Trip B , Temperatura na zewnątrz )

ŚRODEK:
Seria – Jasna skóra

CAR-AUDIO:
seryjny ALPINE – 8 głośników i zmieniarka na 6CD

Tu parę dni po zakupie, setup zimowy:
[Obrazek: 4c73d33e4fb7478amed.jpg]
A teraz prezentuje się tak:
[Obrazek: ac0c6f72bac10b8fmed.jpg]

[Obrazek: 2f05d4276e1f850fmed.jpg]

[Obrazek: 21cee0b18784d22fmed.jpg]

Oczywiście Honda ze względu na swój wiek ma parę wad, ale staram się je po kolei usuwać. Mam też parę pomysłów na modyfikacje, wszytko zależy od wolnych środków które będę mógł na nie przeznaczyć, jak na razie to ta druga pochłania ich większą cześć Cwaniak
Odpowiedz
#2
Nikt nie komentuje więc piszę dalej, rożne drobne rzeczy które poprawiałem:
Zajrzałem pod kanapę,prawdopodobnie nikt tego nie zrobił od 1998 roku, przed:
[Obrazek: c6578a358fe5709emed.jpg]
A tu po wyczyszczeniu:
[Obrazek: 585cf27af417dcdcmed.jpg]
Wyczyściłem też podświetlenie tablicy, nie zrobiłem zdjęć przed ale tak to wyglądało po:
[Obrazek: a13c8957466f32f8med.jpg]
Miałem uszkodzony schowek na okulary przeciwsłoneczne, ale udało mi się dokupić (jak ktoś będzie szukał to informuje że pasuje też z polifta)
Ta samo było z klamkami wewnętrznymi, były straszne zniszczone, ale również wymieniłem to na części z polifta, pasują też silniczki do centralnego w drzwiach, wcześniej sprawdzałem w ASO to wołają prawie 800 pln za sztukę  Diabeł
Musiałem też powymieniać całe podświetlenie wnętrza bo poprzedni właściciel był chyba fanem LED-ów, ale jak dla mnie to one nie pasują do tego samochodu. Tak z ciekawostek to jest tam parę żarówek które dostępne są tylko w ASO za 20 pln za sztukę.
[Obrazek: 5d8959db4dc144eamed.jpg]
W moim aucie były zamontowane zegary z polifta i cześć kontrolek nie działało. Prawie pół roku szukałem przedlifotwych i finalnie udało mi się kupić ale z anglika więc są wyskalowane w milach. Może w międzyczasie uda mi się coś wymyślić, na razie zostaje tak jak jest.
Przed:
[Obrazek: 60d9b403674849a5med.jpg]
Po:
[Obrazek: a9aaea77164e3565med.jpg]
Mam też zupełnie nie pasujące do niczego drewno przy lewarku zmiany biegów (to jest ciemne i wcale nie imituje drewna a w całym samochodzie jest zdecydowanie jaśniejsze i drewnopodobne), jest to kolejny punkt do wymiany. Tą paskudną gałkę już wymieniłem na seryjną, ale dalszy plan mam na zestaw pasujący do całego drewnianego wnętrza.
[Obrazek: d58d03bff15a866fmed.jpg]
I teraz pytanie, orientuje się ktoś czy kierownica z innej Hondy pasuje do legenda? Chodzi mi na przykład o taką z Accorda, czy tylko jakieś Nardi zostaje. Minus jest taki że bardzo nie chce rezygnować z tempomatu bo jest on bardzo wygodny w trasie. Ktoś ma jakieś informacje?
[Obrazek: 9625d4efabd83224med.jpg]
I jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda zaślepka tego czegoś (antena?) Szukałem na siec i w żadnym Legendzie nie widziałem czegoś podobnego. Czy ktoś wie co to jest i ewentualnie gdzie to można kupić?
[Obrazek: 40d6433f028a2175med.jpg]
Odpowiedz
#3
"Zaślepka" po antence raczej. Miałem podobne cudo w KA7. Wyglądało obłędnie, z radiem współdziałało dobrze w mieście, na trasie ciut gorzej. Znalazłeś pod kanapą jakieś drogocenne precjoza? Uśmiech
Odpowiedz
#4
Może to antenka GSM montowana przez dealerów.
Odpowiedz
#5
To teraz pytanie ode mnie. Przeszedles na zegary z angola... i wyswietlaja Ci sie wszystkie kontrolki? Masz lampkę od immo? Zapala Ci się tcs? Kontrolka zapiętyvch pasów?
Odpowiedz
#6
Ja tez mam z angola i pasy mi nie dzialaja i w orginale tez nie dzialaly ... Immo mi sie zapala i tcs tez Oczko
Odpowiedz
#7
W moich zegarach te kontrolki są zaślepione. Nie wiem czemu.
Odpowiedz
#8
Moze zalezy to od wersji Uśmiech albo jakas przeobka byla
Odpowiedz
#9
(07-06-2015, 20:06 )kowal napisał(a): "Zaślepka" po antence raczej. Miałem podobne cudo w KA7. Wyglądało obłędnie, z radiem współdziałało dobrze w mieście, na trasie ciut gorzej. Znalazłeś pod kanapą jakieś drogocenne precjoza? Uśmiech

Było tam około 3 pln w gotówce, kapsle po piwie, "szczurki" z herbaty i to tyle. Ta zaślepka jest do dostania w ASO?

(07-06-2015, 20:06 )Bonio86 napisał(a): To teraz pytanie ode mnie. Przeszedles na zegary z angola... i wyswietlaja Ci sie wszystkie kontrolki? Masz lampkę od immo? Zapala Ci się tcs? Kontrolka zapiętyvch pasów?

Tak wszystkie kontrolki działają, to był główny powód dlaczego je wymieniłem. Ta od ABS nawet nie gaśnie pomimo tego że po sprawdzeniu to on działa tak jak powinien. Co ciekawe w moich nie ma kontroliki TCS ani zapiętych pasów  Zdezorientowany Ale jest od immo:

[Obrazek: ae5d8dde0a242a95med.jpg]

Wychodzi na to, że były przynajmniej dwie różne wersje zegarów.
Na przeglądzie przyczepili się do lampy, a i tak od jakiegoś czasu chciałem ją poprawić. Przed:

[Obrazek: eef974b1e213d83amed.jpg]

i po:

[Obrazek: 0b57a057722feaa8med.jpg]

Wracając do pytań to czy ktoś wie czy da się na wyświetlaczu zegarów zmienić przebieg z mil na km? Poprzednio miałem Lexusa i tam się dało, a jak jest w Hondzie? I ponawiam pytanie czy ktoś próbował zamontować kierownicę z innego modelu np. Accord do Legenda ? Huh
Odpowiedz
#10
No dokłądnie wychodzi na to że w angolach też było kilka rodzajów zegarów... co do kierownicy to nie wiem nie pomogę, i co do licznika to raczej też nie.
I pewnie nie znajdziesz odpowiedzi do póki sam nie wykombinujesz... Te forum nastawione jest raczej na seria, seria i jeszcze raz seria no ewentualnie seria +.
Mało kto tu coś modyfikuje... nie wiem czemu, ale tak tu już jest, dla mnie jazda serią jest nudna. Auta do grobu i tak nie zabiorę i to ono jest dla mnie a nie ja dla niego Oczko takie moje podejście do sprawy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości