Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Owiewki szyb
#1
witam. Niedawno zakupiłem KA9 FL i wszystko byłoby pięknie gdyby było w nim ciszej. Przy większych prędkościach zaczyna "szumieć". Widziałem w sieci zdjęcia tego modelu z owiewkami ale nie mogę nigdzie takowych zlokalizować. Wie ktoś gdzie tego szukać ?
Odpowiedz
#2
usa... tylko i wyłącznie lub japonia, choć można podjechać legendem do HEKO mają główną siedzibę gdzieś na śląsku i mogą pobrać wymiary z okien, zrobić takowe na zamówienie chyba 2 tyg czekania ( i ten co dał auto na wzór płaci chyba 50% ceny ) i uruchamiają produkcję seryjną. Wiem bo pisałem kiedyś do nich jak chciałem zrobić sobie owiewki do Avalon'a tyle że mi się nie kalkuluje z mazur praktycznie dymac na śląsk aby dać wzór do owiewek za +-100zł gdzie koszta paliwa wyszłyby mi ok 500zł

btw bardzo zajefajne przywitanie ... jakbym był adminem skasował bym Ci ten temat.
Odpowiedz
#3
Adminem nie jestem więc nie kasuję Oczko
Zapraszam jednak kolegę do Działu Powitań.
Odpowiedz
#4
@dawid,
To ze jest glosno podczas jazdy nie zawsze musi byc to wina aerodynamiki bryly pojazdu,
Zazwyczaj sa to opony a brak wytlumienia lub uszkodzona oslona nadkola moze tylko potegowac problem,
Nastepnie to spasowanie elementow glownie blotniki maska i zderzak drzwi, tu wystarczy lekka roznica i bedzie glosniej
Sprawdz prosze opony jaka maja glosnosc, jaki profil i czy nie sa wyzabkowane.
Odpowiedz
#5
nie no, to jest podstawowa wada KA9, że jest bardzo głośno z okolic tylnych nadkoli - planuję wsadzić jakiś materiał wyciszający jak się ogarnę za kilka tygodni.
Odpowiedz
#6
Ale owiewki to i ja poszukiwałem- dostępna jest tylko na szyber.Może jakieś większe forumowe zamówienie zrobimy?
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#7
o ile się nie mylę to nadkola powinny być wytłumione specjalna mata w nowszych autach , w moim KA8 była gola blacha
Odpowiedz
#8
jesli chodzi o opoy, szpary itd to wszystko wykluczone. ewidentnie w okolicach szyb słychać szum. A ... przy okazji.... przy wcisnieciu podnoszenia szyb auto szyba unosi sie i opuszcza o jakieś 4 cm. Dopiero przy podnoszeniu "ręcznym" można zamknąć lewą szybe do końca. to też chyba nie jest normalne. A faktem jest jak wspomniał kolega jasinski że z tylnych nadkoli mocno słychać szum opon. Jak na auto tej klasy trochę słabo... z tylnymi nadkolami żaden problem, odpowiednia mata powinna załatwić sprawę ale te szyby :/
Odpowiedz
#9
Karolkovy już pisałem wyżej, nie musi być żadne grupowe tylko niech ktoś z dolnej Polski podjedzie do heko i da wzór z auta dla firmy
co do szumów to się cieszcie że nie macie camry/avalona z podobnych lat... tam to dopiero z lusterek daje przy prędkościach 100km/h+ jest taki szum jakby było otwarte okno na ok 1cm
Odpowiedz
#10
Wiem Bonio86 -tylko to może pomogłoby komuś z tamtego regonu do przemyślenia sprawy na poważnie i podjechania do firmy.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości