Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ile pala wasze samochody L/KM
#11
(07-20-2015, 19:39 )pandrummer1 napisał(a): Jesli chodzi o moje ka8 to najmniej 10,5l gazu/100km na autostradzie. W mieście srednio 16/100, agresywnie 22/100. Na benzynie nie litrazowalem, ale wydaje mi sie ze spokojnie w cyklu mieszanym 12Pb/100km.

Zapomniałem wspomniec ze to 10,5 przy 5 osobach ( dziewczyny w drodze na WoodstockUśmiech ) i bagażnik załadowany na full. 
Cieszy mnie ze takie osiagi sa możliwe...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#12
moje ka8 pod moja noga czyli spokojna jazda pb spala:
miasto 12,5
trasa 8,5L
mieszany 10,5L
Odpowiedz
#13
Ja swoim jeżdzę normalnie - czyli żadne PSJ tylko zdrowa jazda.
W mieście,z korkami w tle, pali tak z 18 l gazu.
Jak leciałem stałe 180-190 to tak wsiorbała podobnie, chyba nawet troche wiecej.
Rekord uzyskany w poprzednim KA9 to 11,2l lpg w trasie, ale przyjemnosć z auta żadna.

Szkoda tak się meczyc dla kilku złotych.
Odpowiedz
#14
(07-20-2015, 21:45 )jasinski napisał(a): Ja swoim jeżdzę normalnie - czyli  żadne PSJ tylko zdrowa jazda.
W mieście,z korkami w tle, pali tak z 18 l gazu.
Jak leciałem stałe 180-190 to tak wsiorbała podobnie, chyba nawet troche wiecej.
Rekord uzyskany w poprzednim KA9 to 11,2l lpg w trasie, ale przyjemnosć z auta żadna.

Szkoda tak się meczyc dla kilku złotych.

hahah dobrze zabrzmiało ,
jak latałem dużo i często i bardzo dynamicznie jeszcze za kawalera to przykładowo po trasie Hamburg Gdansk zazwyczaj 6h bylem po trasie tak naładowany lepiej zabrzmi naspidowany adrenalina ze na spokojny wieczór czy noc nie było co liczyć Oczko ,

obecnie moja podróżna prędkość to 130-140 i myślę ze w zupełności wystarczy a czy będę 1h później czy wcześniej nie robi znacznej różnicy a jak mnie najdzie chęć to się rozpędzę by przepłukać zawory ale zawsze jakiś burak zdecyduje się wyprzedzać wiec chyba oddałem walkowerem walkę o lewy pas Plask   , ludzie nakupują dziwnych wynalazków chińskich czy ruskich niby ma to dach i cztery kola  i zdeformowane szkła w lusterkach , takie wynalazki nie maja absolutnie miejsca bytu na lewym pasie a realia są ciężkie ,

przy LPG chyba dobre sformułowanie :
Szkoda tak się meczyc dla kilku złotych.
a jak wygląda PB ? 
Odpowiedz
#15
Nie wiem tak do końca. W granatowym miałem spalanie w mieście ok 15-16l. Tym za krótko jeźdzę.

Wiesz, nie stać mnie na jazdę Legendem na PB w 100%, bo to rząd 70-80 zł na 100 km. A na LPG jest połowa z tego. A że w głowie siedzi to, że jest gaz to jakoś mocniej się pedałem gazu operuje Uśmiech jezdziłem i dieslami i pb i lpg, z gazu jestem bardzo zadowolony, z poprzednich diesli też ok Uśmiech co kto lubi, wszystko ma dobre i złe strony i nie ma rozwiązań w 100% idealnych
Odpowiedz
#16
dla mnie idealne było prowadzenie się auta (g-force?) powyżej 170km/h Oczko
Odpowiedz
#17
wiesz jest następny problem bo kiedyś jak miałem zajęcie związane z pokonywaniem dużych tras to było mi to bez różnicy czy 10L czy 20L na 100 a trasy się pokonywało bardzo szybko bo nie było aż tyle ograniczeń , i tak jak przykładowo do Tabliczki Hannover z Hamburga potrzebowałem 50 min  tak dzisiaj jedzie się 1:20 min dodając 10-15 km/h do limitu byle by załapać się w widełkach , a są chyba tylko dwa odcinki bez limitu i to bardzo krótkie  a kiedyś na odległości 145 km był tylko limit na odległości 20km , a jeszcze można się kilka razy załapać na wyścigi słoni to limit  z automatu 90 km/h ,
kiedyś do Augsburga latałem w niecałe 5h a ostatnia wyprawa to prawie 7h , napakowali tyle ograniczeń w de do tego jeszcze kierowcy bez lusterek wstecznych i budzi sie problem z zakręceniem Redline na najwyższym biegu,
już drugi weekend z rzędu i to w takich godzinach gdzie niewielki ruch miał być na odcinku 40km nie moglem się rozpędzić więcej jak 220 , jeszcze kilka lat temu można było cały odcinek przelecieć z butem w podłodze ,
po drugie nie ma sie co wstydzić LPG, to co zostanie w kieszeni zawsze tam będzie i nie wyparuje Szczęśliwy  , jednak ci co nie maja lpg to właśnie tak sie smyrają po autostradach blokując ruch a raczej stwarzając zagrożenie wbijając się na lewy pas z prędkością 100-120 spoglądając w lusterko w momencie manewru Ściana ,

jednym słowem nie miał bym chyba cierpliwości na dzień dzisiejszy latać osobówkami po 70kkm rocznie ,

a tak na boku to o LPG myślę już od 6 lat w tym czasie zmieniłem 3 auta i dalej latam na PB Duży uśmiech 


odcinek 50km przy ograniczeniu 70->100 prędkość ~80->110  [plus minus 0,5L poprawki na MFA]
[Obrazek: m7lbwiwo.jpg]

średnia z ~194km ~144km miasto plus 50 km jak wyżej
[Obrazek: no2co8u2.jpg]
Odpowiedz
#18
Moja KA9 w cyklu 50/50 zassała 12,4 litra LPG. Cieszy mnie taki wynik. Niebawem mam zamiar zmierzyć trasę.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#19
Musisz bardzo spokojnie jezdzic, albo masz niezakorkowane miasto Uśmiech nigdy sie nie zblizyłem do takiego wyniku nawet
Odpowiedz
#20
U mnie:
Rekord życiowy: 11,8
Trasa (spokojna) - 12-12,5
Trasa (autostrada) - tyle ile na liczniku /10
Dojazdy do pracy (50/50 do pracy wyjeżdżam poza miasto więc mało korasów) 13-14
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości