Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kto pomoże wywala płyn
#1
mam problem z chłodzeniem w coupe 3,2l.
jak jadę to jest ok. jak stoję w korku to jest masakra.
wywalało mi płyn wyrównawczym a temp pokazywało jakieś 60stopni. wskazówka nie szła wyżej niż 60st. co za tym idzie - nie włączał wentylatorów. wymieniłem czujnik, temp idzie do góry tak jak powinna, wentylatory się włączają ale nie na pełnym zakresie prędkości i dalej są cyrki. pokazuje mi jakieś 85stopni a ze zbiorniczka wali para.
wstępnie wykluczam uszczelki bo jadę 300km w trasie i jest ok. jakby uszczelka była walnięta to by nie miało znaczenia czy w korku czy w trasie, i tak i tak by szło ciśnienie na chłodnicę.

jak macie jakieś pomysły albo mieliście taki problem to piszcie bo mi się pomysły kończą
Odpowiedz
#2
Ja jak miałem walnięta uszczelkę to w trasie się nie grzała i nic nie wskazywało na to że to uszczelka dlaczego tak było nie wiem (może chłodziła się powietrzem?) dopiero jak się zatrzymałem to za czerwoną kreseczke szło i wywalało mi płyn do wyrównawczego. no i para z wydechu.
Odpowiedz
#3
LIMAK PRAWDOPODOBNIE MA RACJĘ.
objawy typowe dla walniętej uszczelki.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#4
zajrzyj i sprawdź czy masz bąbelki wzglednie masło pod korkiem. Ubywa Ci płynu?

pisałem Ci na PW, zacznij od zweryfikowania czy to uszczelki. Opis znajdziesz na forum.
v6
Odpowiedz
#5
w chłodnicy nie ma bąbelków ani masła. w oleju brak mleka i z wydechu też jest ok.
pokombinuję jeszcze z termostatem, może się zabrudził czy coś i się słabo otwiera.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości