Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czasem nie działa rozrusznik
#1
Pytanie 
Hej,

ostatnio coś mi się w autku podupcyło i od czasu do czasu, po przekręceniu kluczyka w stacyjce rozrucznik nie odpowiada.
Słyszę chyba tylko cyknięcie i tyle...


Wsadzę kluczyk po chwili i odpala - za którymś tam razem, po czym przez tydzień / miesiąc / dzień jest ok. i odpala bez problemu.

Pytanie za 100 pkt. Czy w Legendzie z 94 r. jest jakiś przekaźnik / przełącznik odpowiadający bezpośrednio za rozrusznik ?
Ojciec miał to samo, lelktronik wyjął taki 'bezpiecznik' otworzył, przeczyścił styki i jest ok.

Bezpiecznik wyglądał dokładnie tak jak "Wind Wiper High" poniżej.

http://www.acuralegendwiki.org/images/th...xA%2BB.jpg

Przejrzałem wszystkie rozpiski bezpiecników i nie widzę nic co by za to odpowiadało (po za tymi większymi bezpiecznikami od zapłonu - jeden w środku, jeden pod maską).
W aucie, w nogach - za puszką z bezpiecznikami mam jeszcze jakiś 'przekaźnik' - ale coś mocno się trzyma i nie chcę go wyjmować bez potrzeby, żeby czeogś nie zdupczyć przy okazji :/

Jakieś pomysły ? ;D
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Szczotki, immobiliser i jest jeszcze jakis sygnal sterujacy wysylany z ktorego pinu i oznaczony jakos "starter activation" czy cos w tym stylu, ale generalnie tego bym nie obstawial. Oczywiscie sygnal zwrotny z polozenia lewarka od skrzynii biegow.
Odpowiedz
#3
Albo popsuta stacyjka. Mnie coś takiego zdarzyło się dwa razy. Czemu nie wiem...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#4
Jakie szczotki ? W alternatorze ?
Immobiliser ? Ja mam coś takiego ?
Skrzynia chyba nie - ciężko sprawdzić, bo po zmianie na Neutral może odpalić albo nie ;D
Ostatecznie zrobię sobie odpalanie na guzik - tak dla bezpieczeństwa ;D

Czyli elektronik ... ;D
Odpowiedz
#5
Jak zgubisz kluczyki to się przekonasz czy masz immobilizer Uśmiech Masz na pewno, chyba, że ktoś go wyciął...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#6
bynajmniej nie w alternatorze, bo on nie sluzy do rozruchu.A co do Immo, to rzeczywiscie nie spojrzalem na dzial, nie wiem czy KA9 ma cos takiego.
Odpowiedz
#7
(07-30-2015, 20:04 )pandrummer1 napisał(a): Jak zgubisz kluczyki to się przekonasz czy masz immobilizer Uśmiech Masz na pewno, chyba, że ktoś go wyciął...


W G2 nie ma immobilizera
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości