Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stuki po nagrzaniu silnika
#1
Witam

Ostatnio po nagrzaniu silnika zaczęło coś stukać, dźwięk niesie się z dołu silnika jakby z przodu i z tyłu jednocześnie. Stuka na wolnych obrotach i na wysokich cichnie tylko jak silnik schodzi z wysokich obrotów na wolne. I tu moje pytanie czy zdejmował już ktoś miskę oleju bo wygląda mi to na panewki a przez miskę przechodzi jedna z półosi co chyba znacznie utrudnia zdjęcie miski. Czy żeby zdjąć miskę trzeba demontować dyfer?
Odpowiedz
#2
Moze to jednak szklanki?
Odpowiedz
#3
Też bym z panewkami od razu nie szalał...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#4
pomiar kompresji to jedyne 60 zł Oczko
Odpowiedz
#5
Kompresja nie ma zwiazku z tematem, jesli juz to manometr wkrecic zamiast czujnika oleju
Odpowiedz
#6
Dokładnie tak. Panewki panewkami, a ciśnienie moze byc ok.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#7
kompresja nie ma związku z zaworami?
Odpowiedz
#8
Podjedź do mechanika i niech posłucha-panewki biją metalicznie,ciężko i stuki nasilają się wprostproporcjonalnie do obrotów silnika, czyli im szybciej kręci się silnik tym więcej stuków, im wolniej tym mniej..
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#9
@kowal oczywiscie ze ma, ale wtedy kiedy zawor jest np pekniety badz nieszczelny

szklanki ogolnie latwo wylapac na ucho, wystarczy glowe przylozyc raz do jednej raz do drugiej klawiatury i wiadomo ktora tlucze (no chyba ze obie Oczko

najlatwiej mimo wszystko polecam ci kupic plukanke i zalac potem olejem 5w40/30
polecam ci ELF EVOLUTION 900 NF 5W40, bardzo ladnie wycisza szklanki

panewke uslyszysz gdy zakrecisz silnik do 2,5-3k i odpuscisz gaz, wtedy powinna przez chwile zaczac gruchować
jesli u ciebie po odpuszczeniu gazu dzwiek milknie to smiem strzelac w ciemno ze to szklanki Uśmiech
Odpowiedz
#10
Na jutro jestem umówiony na sprawdzenie ciśnienia oleju. Co do oleju to leje Liquy Moly 10w40 z dwusiarczkiem molibdenu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości