Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyny ustrojowe ilości?
#1
Cześć! Potrzebuję informacji na temat ilości różnych płynów (olejów) znajdujących się w ka8:

-wspomaganie
-układ hamulcowy
-spręzarka klimy i tu dodatkowo czym jest zalana (jaki olej)
-dyfer

Znalazłem szczątkowe informacje na forum, ale potrzebuje dokładne wartości , bo wszystko chcę wymienić na nowe. Nie mogę znaleźć w manualu. Wiecie może gdzie tego szukać?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#2
Informacja cenna dla mnie i potrzebna na już: czego i ile leje sie do sprężarki klimy?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#3
do wspomagania 1L-1,5L
do układu hamulcowego podobnie 1L-1,5L
dyfer 1L
sprężarka klimatyzacji olej PAG46 między 120ml-210ml - najlepiej wyjąć kompresor i podjechać do warsztatu zajmującego się klimatyzacjami żeby zlali stary i zalali nowy
Odpowiedz
#4
     Skrzynia biegów, ręczna 5/1
Pojemnosc: Pojemność układu smarowania 2,3 litrów

Zastosowanie: Normal
Czestotliwosc: Kontrola 10000 km / 6 miesiące
Wymiana 40000 km / 24 miesiące
Produkty: 6100 SYNERGIE+ 10W-40 (cały rok)
4100 TURBOLIGHT 10W-40 (cały rok)
4000 MOTION 10W-30 (cały rok)
4000 MOTION 15W-40 (Wyżej -20°C)
2100 15W-50 (cały rok)
MOTYLGEAR 10W-40 (cały rok)

Dane od Motula Uśmiech
Odpowiedz
#5
Ja właśnie aktualnie jezdze na Motulu 6100 synergie+.
Póki co nie mam zdania, zawór jak cykał tak cyka..
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#6
(09-25-2015, 19:02 )pandrummer1 napisał(a): Ja właśnie aktualnie jezdze na Motulu 6100 synergie+.
Póki co nie mam zdania, zawór jak cykał tak cyka..

O jakim cykaniu piszesz? Chodzi Ci o cykanie samoregulatora luzu zaworowego? 
Czy to cykanie ustaje po dobrym rozgrzaniu silnika lub po mocniejszym przegazowaniu silnika?
Ile przejechałeś kilometrów od wymiany oleju?
Odpowiedz
#7
Tak to jest cykanie luzu zaworowego. Czasami ustaje ale nie zawsze. Po wymianie moze ze 2000 km. A dlaczego pytasz?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#8
(09-28-2015, 20:00 )pandrummer1 napisał(a): Tak to jest cykanie luzu zaworowego. Czasami ustaje ale nie zawsze. Po wymianie moze ze 2000 km. A dlaczego pytasz?

Bo w moim silniku również mam lub miałem to irytujące cykanie. Ze skrywaną radością piszę "miałem", ponieważ ostatnio sytuacja znacznie się poprawiła. Za radami z tego forum i forum amerykańskiego postawiłem na rozwiązanie najprostsze i wymieniłem olej silnikowy na 5W-40, konkretnie na Valvoline MaxLife wraz z filtrem oleju Knecht (kolejnymi krokami byłyby wymiana "gumek" przy samoregulatorach lub wymiana całych samoregulatorów).

Oczekiwałem natychmiastowego rezultatu i poprawy pracy silinika, ale niestety nic się nie zmieniało do czasu, aż  minęło blisko 3000km od wymiany i (tu UWAGA!) zatankowałem paliwo PB98 (pełny bak). Zwykle tankuje PB95. W trakcie wypalania tego baku (aktualnie jeszcze mam to paliwo w baku - świeża sprawa) cykanie/klikanie/tykanie (clicking and ticking jak to w USA opisują) prawie ustało. 

Osobiście niestety sam nie wiem, czy aktualny efekt jest (będzie) trwały, czy ulegnie jeszcze poprawie lub ponownemu pogorszeniu. Nie wiem czy zaczynają działać wychwalane właściwości oleju Valvoline (na forum Acury piszą, że potrzebny jest odpowiedni przebieg i być może kolejne zmiany oleju) czy też może ma to związek z zatankowanym paliwem (spalanie stukowe). Faktem jest jednak to, że jest lepiej i klikanie pojawia się w początkowej fazie nagrzewania silnika i potem zanika. Aktualnie obserwuję ciągle sytuację. Przy następnym tankowaniu planuje ponownie wlać PB98 (a może nawet Shell VPOwer), a jeszcze później znowu PB95 dla testu. Dodatkowo jeżdżę autem na krótkich dystansach (małe miasto), więc od jakiegoś czasu nie gaszę auta również wtedy, gdy muszę na chwilę z niego wyskoczyć, tak by ciągle pracował i "smarował". Planuję też zmianę olej Liquy Moly.

Rozpisałem się jak nigdy, ale może komuś się to przyda Uśmiech  

 
Odpowiedz
#9
Mnie na pewno sie przyda. Dzieki za rady. Sprobuje z tym Valvoline i Pb98. Dzieki i w razie czego tez sluze pomocą..
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#10
Sopel i co, zmieniłeś olej na LM? Jeśli tak to jak wrażenia? Sporo dobrego słyszy się o tym producencie ale chciałbym się zorientować czy w praktyce faktycznie widać różnicę itp.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości