Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Check engine i TCS
#1
Witam, 

mam problem z kontrolką check engine i TCS, które zapalają się jednocześnie przy mocniejszym przyspieszaniu i to nie zawsze.
Po ponownym uruchomieniu samochodu zawsze znikają. Instalacja gaz cały czas pracuje, nie przełącza się na benzynę.

Auto od jakiegoś czasu więcej pali 18-20 w trasie, wymieniłem sondy lambda, pojeździłem około tygodnia, na gazie nie równo pracował i nawet na 5ce delikatnie go szarpało. Kontrolki zapalały się dość często.

Jestem po regulacji instalacji gazowej, auto chodzi dużo lepiej, kontrolki rzadziej się pojawiają ale dalej Honda dużo pali.

Podejrzewam wtryski z instalacji gazowej, ewentualnie coś z elektryką bo zastanawia mnie ten TCS i na dniach na stałe świeci mi się SRS.

Ktoś ma jakiś pomysł, jakieś rady?
Honda LEGEND III (KA9) 3.5 i 24V 205KM 1997r Uśmiech
Odpowiedz
#2
Tcs to kontrola trakcji więc raczej to do gazu nie wiele wnosi. Musisz zrobić samodiagnostykę i sprawdzić co masz za błędy
Odpowiedz
#3
srs to poduszka, też z gazem ma mało wspólnego
Odpowiedz
#4
Wiem od czego sa te kontrolki, natomiast chciałem zaznaczyć ze obie pojawiają sie w tym samym momencie, co tez jest dla mnie dziwne. No nic bez wizyty u elektryka sie nie obędzie.
Pozdrawiam
Honda LEGEND III (KA9) 3.5 i 24V 205KM 1997r Uśmiech
Odpowiedz
#5
Zrób najpierw diagnostykę bo komputer moze Ci podac jak na dloni co jest nie tak. Reszta kontrolek ( procz checka) podaja usterki w danych systemach, ale nijak to sie ma do spalania rzeczywiście.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#6
kolega ma podobny problem jak ja . Juz jezdze z tym problemem troche czasu . Spalanie u mnie tez wzroslo . 
Odpowiedz
#7
Mocno prawdopodobne jest ze mamy problem z zabrudzoną przepystnicą- ja mam to samo.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#8
jesli chodzi o mnie to przepustnice czyscilem i nie pomoglo ..
Odpowiedz
#9
Robiłes to według instrukcji z manuala? Pamietasz gdzie to mozna znalezc, bo podobno jest rozdzial temu poświęcony..
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#10
wiesz co z tego co pamietam to rzeczywiscie jest gdzies informacja w manualu.. a robilem to bez manuala
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości