Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Check engine i TCS
#21
Odświeżam kotleta. Kupiłem auto od założyciela tematu a problem pozostał. Ma ktoś pomysły co może rozwiązać check i kontrolkę TCS przy gwałtownym przyspieszaniu? Oczywiście problem nie zawsze się objawia zauważyłem że częściej jak pada albo jest mokro
Odpowiedz
#22
Jeśli masz gaz to może być to przyczyną . U mnie np przyczyną okazał się brak kompresji na 2 cylindrach i też mi się zapalal check i tcs.
Odpowiedz
#23
No i może należy sprawdzić błędy . Bo może jakiś czujnik Ci wariuje i to może być główną przyczyną.
Odpowiedz
#24
Odczytałem błąd, jest to 12 - EGR, wyczyszczę i sprawdzę, czy coś to da.
Odpowiedz
#25
Dalej mam błąd EGR. Od góry wydaje się że jest czysto ale mimo wszystko auto dalej wyrzuca błąd. Zaślepiał ktoś EGR? Czy wyjąć całkowicie i jeszcze raz spróbować wyczyścić?
Odpowiedz
#26
masz u siebie OBD1 i brak tylnej sondy to mozna całkowicie go zaslepic
Odpowiedz
#27
Tylnej czyli w katalizatorze? Fabrycznie jakie jest OBD?

Bo kupować albo robić przejściówkę pod innego kompa i strojenie to też bez sensu
Odpowiedz
#28
Gdzie jest to gniazdo OBD w przedlifcie? Też mam problem z choinką na desce.
Odpowiedz
#29
Nie ma w przedlifcie, jest tylko zworka pod schowkiem pasazera i kody blyskowe do odczytania bledow.
Odpowiedz
#30
I mnie nawiedziła Wróżka TCS & Check Engine. Jadąc do pracy zdecydowałem się zawrócić i zmienić auto.
Pytanie -czy normalnie można przez parę dni z tymi kontrolkami jeździć?Mechanika mam już umówionego.
W wątkach wyczytałem że zużycie paliwa może być większe.
Nie grozi żaden tryb awaryjny itp?
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości