Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend KA9 by Mestalla/Olsztyn
#1
Kciuk w dół 
Witam. Po ponad roku polowania w końcu sam stałem się posiadaczem KA9.

Dane:
Honda Legend KA9 - 2000r.
ASO Toruń - 1 właściciel, ja jestem drugim
Serwisowany
230 000 przebieg
Założone LPG (BRC) - nowa instalacja

Generalnie autko jest mega zadbane jeżeli chodzi o stan zawieszenia i blacharkę. Auto od dwóch lat było praktycznie nie jeżdżone i przejechało tylko 4 tyś kilometrów. Po zakupie wymieniłem wszystkie filtry, olej w silniku(Castrol Magnatec) oraz w skrzyni (ATF-DW1). Została założona instalacja BRC ale muszę jeszcze ją podregulować. Olej w silniku był stary, zmieniłem na nowy i co dziwne wydaję mi się, że silnik zaczął głośniej chodzić. No i największe moje zmartwienie to skrzynia biegów. Generalnie jeżeli się delikatnie przyśpiesza to skrzynia przerzuca biegi płynnie ale zdarza się, że gdy przerzuca koło 3 tyś obrotów to z 1 na 2 bieg słychać takie "pyknięcie-stuknięcie", które dochodzi mniej więcej spod maski (przy kolejnych tego nie ma). Z resztą biegów tak samo, generalnie działa dobrze ale ma momenty, że troszkę szarpnie przy zmianie. Może ktoś miał podobny przypadek ? Olej w skrzyni wymieniałem jakieś 100km temu więc pewnie się już przepłukał to mam zamiar wymienić go jeszcze raz.
Poza tym to wszystko sprawuję się super. Auto przyciąga wzrok ludzi, jeździ się wygodnie.

Na ten sezon planuję:
- To co pisałem wyżej, czyli kolejna wymiana oleju w skrzyni (oczywiście Honda ATF-DW1)
- Czyszczenie reflektorów (może ktoś poleci jakąś pastę ?)
- Przyciemnienie szyb
- Zabezpieczenie skór


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#2
Jak przyciemniac szybo to tylko wszystkie... co do skrzyni biegów... zmieniałeś filtr?
Zle wystrojony lpg tez wplywa na jakość ładowania biegów.
Fajny polift
Odpowiedz
#3
Fajna. Do czyszczenia reflektorów sa specjalne zestawy chyba ok 150zł. Jest tego troche na allegro. Na forum tez sie znajdzie watki w tym temacie. Firma Turtle tez chyba coś ma a oni sa dobrzy w te klocki...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#4
Co do skrzyni,to Bonio ci dobrze doradzil, porownaj prace na benzynie i gazie, tylko jesli przez gaz rozjechaly sie benzynowe mapy,to zrob reset poprzez zdjecie klemy i zrob autoadaptacje,potem mozesz pojezdzic wiecej na PB, zebrac porzadne mapy,tak zeby miec referencje na ustawianie gazu. Ja rowniez zauwazylem,ze zle wystrojony gaz prowadzi do szarpniec skrzyni. Zwroc tez uwage na montaz reduktora, czy przypadkiem podczas wiekszej predkosci jego temperatura nie spada zbytnio, bo to tez moze prowadzic do szarpania(jesli korekty na temperature i cisnienie gazu nie sa perfekcyjne, a zeby byly perfekcyjne,to trzebaby regulowac gaz na hamowni).
Finalnie, to Bonio tez wspomnial,ze oprocz oleju wymiana filtra lub chociaz jego przeplukanie to koniecznosc. W jakim stanie byla siateczka filtra jak wymieniales olej? Jaki olej splynal ze skrzyni(barwa, zanieczyszczenia). Ja podobnie jak ty, wymienialem ostatnio olej i na poczatku efekt byl widoczny, potem, mam wrazenie ze wymieszal sie z pozostalosciami i zakladam kolejna wymiane,zeby przeplukac do reszty.
Odpowiedz
#5
Gaz mam dopiero od kilku dni więc nie winiłbym go za szarpnięcia aczkolwiek widoczne jest przy tej złej regulacji, że szarpie troszkę mocniej. W poniedziałek jadę na regulację i niech chłopaki ustawiają. Olej z tego co mówił mechanik był już stary, dlatego wczoraj zamówiłem kolejną partę ATF. Kazałem mechanikowi przeczyścić filtr ale muszę przyznać, że miał dziwną minę jak o tym wspomniałem więc pewnie tego nie zrobił. Jadę za chwilę do ASO, zamówię filtr i sam zrobię kolejną wymianę oleju + filtr.
Odpowiedz
#6
Panowie pojawił się mały problem. Tylnia lewa szyba podniosła się tylko do 1/4 wysokości i stanęła w miejscu. Wciskając przycisk zamknięcia słychać, że "pyka" ale szyba nawet nie drgnie. Pewnie silniczek padł. Da radę ją jakoś podnieść jak się rozbierze boczek ? Ktoś wie gdzie można kupić ten silniczek ?
Odpowiedz
#7
Nie wiem jak jest w ka9 ale nie jest to jakas tragedia. Zdejmij boczek i zobacz co jest grane...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#8
Zobacz czy ręką dasz radę jej pomóc podczas podnoszenia z guzika
Odpowiedz
#9
Mały raporcik z ostatnich prac Uśmiech

POZYTYWY:
1) Jeżeli chodzi o tą szybę to padł silniczek. Boczek został zdjęty, szyba podniesiona do góry. Znalazłem niedaleko mnie całe drzwi tylnie lewe w dobrej cenie na szrocie więc podjadę. załatwie ten temat i z głowy.

2) Nie dawno odebrałem filtr do skrzyni biegów z aso w Olsztynie i kosztował...450zł. Dokupiłem z internetu trochę ATF-DW1 i prawdopodobnie w weekend kolejna wymiana oleju + filtr w skrzyni biegów.

3) Gaz w końcu wyregulowany. Jeździłem dwa razy aż w końcu chodzi tak jak powinno. Nie zacina się, obroty nie skaczą, przyspiesza normalnie (dla ciekawskich: spalanie w mieście - 16l gazu).

4) Skóry zostały nawoskowane + konkretne mycie od wewnątrz, woskowanie karoserii za tydzień to wrzucę jakieś fotki dodatkowe

MNIEJ POZYTYWNE Uśmiech:
Zapalił się CHECK - 3 błędy.
Dwa były związane z instalacją gazową i po dobrej regulacji już poszły w niepamięć ale martwi mnie ten trzeci.
P1768 Honda - A/T Clutch Pressure Control Solenoid Valve Circuit
Jakieś porady co do tego błędu ?
Odpowiedz
#10
Poziom oleju w skrzyni się zgadza? Nie uwaliłeś żadnej wtyczki przy wymianach filtrów ? Obadaj wszystko dookoła.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości