Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gleba KA9
#11
Przerabiałem temat sprężyn i amorów, jedynym sensownym rozwiązaniem jest dobry gwint, taki z regulacją twardości i obniżaniem niezależnie od napięcia sprężyny

można wtedy ustawić zawias tak żeby nie tarło na glebie jak sie wjedzie na wielką dziurę lub głębokie nierówności poprzeczne, uważam że sprężyny obniżające to półśrodek żeby polepszyć jedynie wygląd. Zakupiłem Tein Street Flex i skończyły się problemy z obniżeniem a gdy jeżdżę po kiepskich drogach ustawiam na miękko, wtedy auto płynie po nierównościach jak ponton, ale trzeba uważać z prędkością bo obniżenie+miękko=bliżej do ziemi i koło bliżej nadkola.
Nie wiem jak jest w Legend, może jest więcej miejsca na koło.

Jeszcze koniecznie potrzebne jest EDFC żeby sterować twardością z kabiny, niestety to kolejny spory koszt ponad 2000pln, nie wspomnę że gwint o którym piszę kosztował do mojego auta 4300pln, nie wiem jak do Legend bo np do Integry ten sam gwint kosztuje już ponad 7000pln. Im rzadsze auto tym drożej.
Odpowiedz
#12
Jezdzilem na gwintach od FK, poprzez Weiteca skonczywszy na KONI. Fajna sprawa, aczkolwiek to kręcenie i mierzenie czy równo dobija człowieka po ktorymś razie. Jak gleba to airride albo kit (ewentualnie krotsze springi bo widze ze chyba sie na tym skonczy) a w airride z kolei poduszki ktore potrafią pęknąć
Odpowiedz
#13
Trochę polatałem na maksymalnej glebie w swojej Imprezie i teraz do Legenda robię AirRide. W tak długim aucie jazda na ciągłej glebie byłaby co najmniej średnio przyjemna Oczko
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#14
Jak Ci sie tym autem jezdzilo? Ja jestem skazany na kombi jako drugie auto i myślę o imprezie?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#15
(09-21-2015, 14:47 )pandrummer1 napisał(a): Jak Ci sie tym autem jezdzilo? Ja jestem skazany na kombi jako drugie auto i myślę o imprezie?

Ale to chyba nie jest pytanie do tego tematu?
Odpowiedz
#16
Zgadza sie...tak myślałem, ze zostane skarcony Oczko 
Pokornie przyjmuje!
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#17
Jeżeli byś chciał mam praktycznie nowe Sprzężyny 40/35 były 3 dni uzywane
jeżeli coś to pisz na privOczko
Odpowiedz
#18
Sorki za offtopa ale czy nie mieliście problemu na glebie że samochód wpadał w dziwne wibracje przy jezdzie, mam namysli gwałtowne przyspieszanie i telepotanie jakby tyłem przy prędkości około 20-40km/h juz dokładnie nie pamiętam
Odpowiedz
#19
Telepotanie raczej przodu przy 30km/h od strony napędu...
Odpowiedz
#20
Ja po wymianie sprężyn wymieniłem przeguby, sworznie i ustawiłem zbieżność tearaz żadnych wibracji nie mam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości