Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampki drzwiowe i oświetlenie wnętrza - problem
#1
Siemanko mam delikatny problem z oświetleniem wnętrza... dzisiaj odpaliłem z kabli mojego civica za pomocą legenda... no i po tym odpaleniu coś mi siadło w oświetleniu... najpierw nie gasiły się lampki w drzwiach (te które zapalają się po ich otwarciu) oraz oświetlenie sufitowe (było w pozycji środkowej, czyli zapalają się światełka po otwarciu drzwi). Nagle zgasły lampki w drzwiach a lampki sifitowe zaczęły pomrugiwać(możliwe że te w drzwiach też mrugały ale nie zwróciłem uwagi). Przesunąłem sówak na suficie w pozycję off i zgasły te na suficie bo drzwiowe już się nie świeciły jak przesówam na pozycję środkową to te się zapalają ale nie gasną jak to miało miejsce wcześniej. W pozycji on też działają bo muszą działać. 
Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie wyglądają ok zarówno te pod maską jak i te we wnętrzu... nic się nie zmienia po zamknięciu auta centralnym zamkiem i uruchomieniu alarmu fabrycznego po otwarciu i odpaleniu legenda problem jest ten sam. Mogę ustawić włącznik lampek w pozycji środkowej zamknąć auto a te nie zgasną(drzwiowe nawet się nie zapalają). Cała sytuacja miała miejsce na uruchomionym silniku. 

Spotkał się ktoś z tym? Gdzie szukać przyczyny? Jakiś przekaźnik? Jakiś modół? Lampka od podświetlenia stacyjki normalnie zapala się i gaśnie. Poza tym wszystko działa z oświetlenia. Lampki punktowe działają... pomocy
Odpowiedz
#2
W starszych autach zawsze byl stycznik gdzies w okolicy drzwi(powiedzmy taka krancowka) i on odpowiadal za przerwanie obwodu i wylaczenie oswietlenia.
Odpowiedz
#3
Rozumiem... ale wlasnie nie wiem jak wygląda krańcówka w legendzie... zawsze w ińych autach wystawał jakiś dziudziek... a tu to ja nie wiem czy to w zamku drzwi przypadkiem nie jest...
Odpowiedz
#4
(09-30-2015, 5:42 )Bonio86 napisał(a): Rozumiem... ale wlasnie nie wiem jak wygląda krańcówka w legendzie... zawsze w ińych autach wystawał jakiś dziudziek... a tu to ja nie wiem czy to w zamku drzwi przypadkiem nie jest...
Poszukalem i tak jak myslales, jest w okolicy zamka. Strona 23-264 z manuala, ktorego zamiescil K278. 
http://www.k278.pl/KA9_manual.pdf
Odpowiedz
#5
Ok poszperam w domu dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się tylko dlaczego przestało to działać... mogło się zjarać?
Odpowiedz
#6
Watpie, bo to mechaniczny stycznik, wiec raczej uszkodzenie mechaniczne lub cos z instalacja elektryczna.
Odpowiedz
#7
O ile to wina stycznika. Bo lampki w drzwiach nie działają a sufitowe palą się non stop i nie przygasają :/ a przygasały razem z drzwiami
Odpowiedz
#8
Sprawdziłem dziś znów wszystkie bezpieczniki i wszystkie wyglądają na ok te poniżej 10A dokładnie oglądałem ale nie były ani osmolone ani przepalone. Dodatkowo pooglądałem przekaźniki. Jest pod maską jeden który nazywa się dimmer relay... ma 5nóżek no i środkowa jest strasznie ciemna ale nie śmierdzi spalenizną... podmieniłem na inny z 5cioma stopkami i też nic. Odłączałem aku na 10min i też nic. Nie wydaje mi się aby to była wina krańcówki w drzwiach ponieważ po otwarciu drzwi jest to sygnalizowane na liczniku - wszystkie normalnie się pokazują na zegarach... żarówki w drzwiach ok... jutro rozbiorę lampkę sufitową i zerknę... może w niej się coś upaliło... sam nie wiem już gdzie ręce wsadzić. Chyba czeka mnie wizyta u elekronika samochodowego...
Odpowiedz
#9
pudełeczko za skrzynką bezpieczników, ICU tzw.

jak są takie jaja to tam należy szukać problemów.

[Obrazek: 7762d1299622281-any-one-wanna-help-me-ou..._panel.jpg]
v6
Odpowiedz
#10
To jest chyba multiflex ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości