Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nieszczęsny abs
#1
witam wszystkich posiadam acure z 1995r i mam problem z absem...jak odpalam auto rano to sie nie zapala lampka abs moge jechać w trase lecz jak zgasze i znowu odpale to sie pojawia abs...jak sie nie pojawi to co jakis czas słychać jakby pompe abs i przy każdym odpaleniu tez...jak często zapalam auto to raz na 10 zapaleń abs gaśnie...czy to oznacza że pompa mi sie kończy?...pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Najlepiej zrobic test kodow i bedziesz wiedzial w czym jest problem
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#3
najpierwiej zacznij od poziomu płynu w serwie i w pompie Uśmiech potem świętecznie mruganie lampką ABS + odczyt kodów.

Pompa ABS, gdy ruszysz zawsze będzie chodzić - to jej samotest. Jeśli chodzi to możemy wykluczyć przekażnik, bezpiecznik i silnik Uśmiech
v6
Odpowiedz
#4
płynu jest jakby wiecej niz powinno być...do komputera podłaczałem to nie pokazywało błędu abs...
Odpowiedz
#5
zietas napisał(a):płynu jest jakby wiecej niz powinno być...do komputera podłaczałem to nie pokazywało błędu abs...
O to maja gdzies kompa do diagnostyki OBD1 :?: Czy w Acurach w 1995 bylo juz OBD2?
Odpowiedz
#6
Jak cus mam taka pompe wiec w najgorszym wypadku ratunek jest. Jest z Acury wiec luz.

Moze posprawdzaj czy wtyczki dobrze siedza. Ale fakt, ze w nich lubia padac silniczki. Zaczyna sie to tym objawiac, ze pracuja jak im sie przyponi, a potem jest tylko gorzej. Ta sama problema jest z pompami w Prelude - niestety.
Odpowiedz
#7
zietas napisał(a):płynu jest jakby wiecej niz powinno być...do komputera podłaczałem to nie pokazywało błędu abs...

no to jak jest z tym płynem? są ewidetne znaki toteż można to precyzyjnie określić. Kompa podpinałeś przy świecącej się kontrolce? Jeśli kontrolka się nie świeciła nie można było odczytać blędu bo komputer go nie sygnalizował.

Peter napisał(a):O to maja gdzies kompa do diagnostyki OBD1 :?: Czy w Acurach w 1995 bylo juz OBD2?

W Acurze jest to samo co w Hondzie(do KA7/ KA8), czyli 2 pin nad komputerem z prawej strony lub kostka pod fotelem pasażera dla Hondowskiego komputera do badania układów ALB/ABS.

stosek napisał(a):Jak cus mam taka pompe wiec w najgorszym wypadku ratunek jest. Jest z Acury wiec luz.

Moze posprawdzaj czy wtyczki dobrze siedza. Ale fakt, ze w nich lubia padac silniczki. Zaczyna sie to tym objawiac, ze pracuja jak im sie przyponi, a potem jest tylko gorzej. Ta sama problema jest z pompami w Prelude - niestety.


a to ciekawe.

to, że silnik pompy ABS się włącza kiedy chce może być objawem fiksującego przekaźnika lub komputera, który wysyła nieprawdziwe informacje przez co włącza się slinik pompy.

Pompy ABS pasują z Hond. Dasz radę nawet poratować się pompą z anglika, o ile dół ma zaślepki i tylko przekładasz węże i w/w zaślepki o tyle góra jest nieprzekładalna, ale można bebechy wykorzystać do ratowania modułu.
v6
Odpowiedz
#8
nie wiem jakie jest u mnie obd w każdym razie podpiąłem przy zapalonej lampce abs i błędu nie było...a płynu jest za duzo także wydaje mi sie chyba zaczne od wyrównania płynu...a i jeszcze wydaje mi sie że ten samotest w moim przypadku jest troche za głosny...
Odpowiedz
#9
niemożliwe, aby przy zapalonej kontrolce nie można było odczytać błędów. Co i gdzie było podpinane?
v6
Odpowiedz
#10
Legend95 napisał(a):niemożliwe, aby przy zapalonej kontrolce nie można było odczytać błędów. Co i gdzie było podpinane?
No wlasnie, co gdzie jak i jaki komputer, jakiś mechanik Cie skasował na 150 zł za "podłaczenie komputera" do OBD1???? :roll:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości