Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demontaż klamki - drzwi kierowcy
#1
Witajcie. Musiałem wymienić zamek w moim legendzie, więc zdemontowałem boczek, odpiąłem wszelkie przewody sterowania (lusterko, zamek, szyby) wyjąłem zamek razem z klamką, bo była taka potrzeba i zamknąłem drzwi.
Zamek już mam nowy, więc chciałbym go zamontować.
Problem polega na tym, że zamknąłem drzwi kierowcy i nie mogę ich otworzyć. Ani z zewnątrz (nie ma klamki) ani od wewnątrz (wszystko jest odłączone).
Macie jakiś patent na ich otwarcie? Za co ciągnąć? Jakaś część, cięgno od zamka? Kluczyk drzwi nie otwiera. Niby słychać odblokowywanie (reszta drzwi się otwiera poprawnie), ale drzwi nie puszcza.
Przy okazji nie działa też szyberdach,a wcześniej działał.
Odpowiedz
#2
Musisz chyba podpiąć elektronikę która jest na boczku
Odpowiedz
#3
To zła wiadomość, bo żeby ją podpiąć, trzeba zdjąć boczek. Trzyma się dość luźno, ale jest na drzwiach, które są zamknięte...
Zastanawiam się, czy zamontowanie do zamka tego elementu, który jest od środka przykręcany nie załatwi sprawy.
On steruje otwieraniem/zamykaniem i przekręca element sterujący.
Tylko czy zadziała bez elektroniki?
Odpowiedz
#4
Tu nie poradzę, natomiast wiem z własnego doświadczeni że jak ściągnąłem boczek i wypiąłem elektronikę to mogłem normalnie drzwi otwierać ciągnąc za cięgna które pozostały.
Odpowiedz
#5
a prawych drzwi nie da rady otworzyć?
Odpowiedz
#6
Zadzwoń po szpeca od awaryjnych otwierania drzwi napewno otworzy Oczko
Odpowiedz
#7
Do auta normalnie wchodzę, bo reszta drzwi się otwiera. Czyli nie do końca normalnie Uśmiech
Tylko mam zdjęty zamek i klamkę od drzwi kierowcy.
Drzwi się zatrzasnęły i już. Pewnie trzeba wiedzieć, za co pociągnąć, aby je otworzyć. Jakieś cięgna są, ale póki co nie otworzyłem. Nie miałem czasu, aby się dłużej pobawić. Może po weekendzie podjadę do jakiegoś speca, bo chyba mnie to przerośnie.

Na szczęście purchelki, które były przy klamce od środka już tak źle nie wyglądały. Blacha ok, tylko lakier zaczęło wysadzać.
Zastanawiam się czy malować całe drzwi, czy tylko zrobić zaprawkę. Trochę będzie mnie w oczy raziła ta zaprawka, ale w sumie to tylko kawałeczek przy klamce.
http://honda-legend.pl/attachment.php?aid=809
Odpowiedz
#8
paskudnie wygladaja te purchle, jakis powod skad to sie bierze?
Odpowiedz
#9
(10-25-2015, 5:54 )kemot napisał(a): paskudnie wygladaja te purchle, jakis powod skad to sie bierze?

Fabryczna wada legendów.
U mie tego nie było ale widziałem kilka KB1 z takim problemem.
Odpowiedz
#10
U mnie niema Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości