Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czujnik opon
#1
Witam! otórz do Hondy założyłem dzisiaj felgi 15 wraz z zimówkami miałem wcześniej 16 i po paru metrach jazdy zapala mi się pomarańczowa kontrolka z narysowana oponą. Czy żeby nie świeciła trzeba przełożyc czujniki z tamtych felg?? a może jest inny sposób żeby ją zgasic?
Odpowiedz
#2
Nie ma zadnych czujnikow na felgach są tylko zębatki ALB, to wszystko powiązane z kompem TCS a na koniec kontrolka TWS! Sprawdź dokladnie cisnienie w oponach ewentualnie zdejmij klemy na kilka minut i zresetuj kompa. Średnica koł nie ma wplywu na dzialanie tego systemu.
Odpowiedz
#3
a co to w ogóle za lampka? u mnie takiej nie ma, a przynajmniej nic o tym nie wiem.
Odpowiedz
#4
hehehe ja tez tego nie mam i chyba nie zazdroszcze Duży uśmiech
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#5
system TWS(tire watch system) korzysta z systemu ABS, występuje tylko w wersjach poliftowych czyli z TCS. W Acurach brak!

Powinno się go dać skasować odpięciem klem, w pierwszej mojej Legendzie niestety to nie pomogło i ratowałem się procedurą serwisową, która jak odnajdę to opiszę.

komputer widzi, że coś się mu z obwodem koła stało bo tak ten system działa Uśmiech
v6
Odpowiedz
#6
Raczej obwod nie ma nic do rzeczy, kwestia predkosci obrotowej koła sie liczy, wiadomo przy kapciu jedno koło zaczyna sie kleic. Obwod kół miałby znaczenie owszem, gdyby na aucie były koła w roznych rozmiarach, wtedy kazde zmienia swoj promien, zatem predkosc obrotowe tez sie roznia. Chyba, ze naszemu koledze zapodali rozne oponki 8-)
Odpowiedz
#7
oponki są identyczne wszystkie, jak zapalam auto po postoju to nic nie świeci raczej mróga dopiero po przekroczeniu ok 100km/h zaczyna i juz cały czas przy każdej prędkości do zgaszenia silnika. Niewiem jutro z klemą spróbuje.
Odpowiedz
#8
Czyli, po tym co Peter mowi, wyglada na to ze trzeba wyczyscic czujniki i pierscienie ABS na kolach
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#9
ale czemu tak mówisz jak na startch felach było wszystko ok??
Odpowiedz
#10
Zdejmij kleme i dla pewości sprawdź jeszcze cisnienie w oponach, TCS masz sprawny na 100%?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości