Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dzis naprawilem w Legendzie
#1
Pomyslalem, ze przydalby sie temat w ktorym mozna bylo by pisac na biezaco, co naprawilismy wlasnorecznie.

No to zaczynam, w ciagu ostatnich dni:
- wyczyscilem i przesmarowalem prowadnice szyb silikonem Sonax - zaczely podnosic sie bez stękania Uśmiech
- z pomoca mojej Karoliny podkleilem specjalna łatką dziurke w fotelu kierowcy i uzupelnilem plynna skórą w kolorze oryginału. Nastepnie wyczyscilem i zakonserwowalem cala tapicerke.
- wymienilem żarówke 1.2W w oswietleniu przestrzeni na nogi kierowcy.
- uzupelnilem brakujace zaslepki w klamce drzwi pasazera i w klapie tylnej.
- wypralem dywany Uśmiech
- zrobilem kilka zaprawek lakierniczych oryginalnym lakierem w sztyftcie Hondy.
- wymienilem baterie w pilotach - teraz zasieg jest wiekszy.
- naprawilem zacinajaca sie zapadke w zamku przedniej maski.
- uzupelnilem poziomy plynu hamulcowego, wspomagania i chlodzacego.
- zregenerowalem wytarcia i zakonserwowalem uszczelki dzrzwi i szyberdachu srodkami Sonax.
- detailing lakieru i felg.
- pomalowalem specjalnym lakierem wytarte ramiona wycieraczek.
- wyczyscilem i przesmarowalem antene - teraz wysuwa i wsuwa sie bez zaciec.
- wyczyscilem laser zmieniarki plyta czyszczaca - dziala jak nowa.
- naprawilem sprezynke w klapce wlewu paliwa (nie otwierala sie).
- nasmarowalem wszystkie zawiasy i ograniczniki.
- porzadki pod maska - wyczyszczone srodkiem do mycia na sucho i wszystkie elementy gumowe zakonserwowane.
- odswierzylem wszystkie elementy chromowane.
- naladowalem do pelna akumulator.

To by bylo na tyle na razie Uśmiech

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#2
podziwiam i zazdroszczę wolnego czasu Uśmiech

ja mam parę pierdół do zrobienia ale jest mi trudno wygospodarować wolną chwilę
Odpowiedz
#3
A czasem nie jest wcale tak różowo - mam prace 9-17, malego synka i seksowna żonę Nieśmiały

Ale ostatni weekend byl brzydki, wiec spedzilem go w garazu!

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#4
temat git!

aczkolwiek Marcin proszę o ścisłość, a rozbiegasz się z tematem w odniesieniu do treści postu Oczko

Dział do opisu wszystkiego naszych autach to dział nasze Hondy.
v6
Odpowiedz
#5
Racja, obiecuje poprawe i zalozenie tematu w naszych Hondach (jak tylko uda mi sie zrobic wlasne zdjecia) Uśmiech

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#6
Ja dziś nasmarowałem przewody paliwowe i bak. Specjalny smar: 60 l. x 4.88. Taniocha, starczy na jakieś dwa tygodnie.
Odpowiedz
#7
Peter, slyszalem ze ten zabieg trzeba powtarzac regularnie, zamiennie z wyganianiem pająków z rury wydechowej Oczko

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#8
Śląsk smaruje taniej :]
v6
Odpowiedz
#9
Matti5d, moglbys rozwinac watek detailingu? Bo to dosyc rozbudowany watek, a czasami lakier po porzadnym detailingu wyglada lepiej niz gdy sie odbieralo auto z salonu Duży uśmiech
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#10
Decado, jestem bardzo zadowolony z efektu - choc nie robilem tego w super profesjonalny sposob.
Punktem wyjscia jest czyste nadwozie - umyte przyzwoitym szamponem. Drugi etap to czyszczenie glinką. Nastepnie zajalem sie nakladaniem zaprawek na ubytki. Kolejny etap to nalozenie twardego wosku i na koniec polerowanie.

Felgi - po zdjeciu kol z samochodu, umycie detergentem do czysczenia felg, uzupelnienie ubytkow lakieru na rantach lakierem zaprawkowym do felg i nastepnie nalozenie warstwy ochronnej (wosk).

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości