Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik Temp powietrza w dolocie?
#1
Witajcie , w mojej Acurze 3.2 Tl 97 okazało się ślicznie że posiada pod popielniczką złącze OBD które ślicznie pokazuje parametry. Autko do tej pory jeździ ślicznie . Niestety tester pokazuje bardzo wysoką jak na moje oko temp powietrza w dolocie 65 stopni pytanie gdzie szukać tego czujnika i jaki ma wpływ na silnik ?
Pozdro
Odpowiedz
#2
Niekoniecznie jest to za wysoka wartosc, wstaw czujnik do komory silnika po jego nagrzaniu i sprawdz jak tam nagrzewa sie powietrze, dotknij kolektora dolotowego i sprawdz czy sie nie oparzysz. Jesli nie masz anomalii w kulturze pracy silnika i auto nie spala wiekszych ilosci paliwa niz zwykle, to nie przejmuj sie zbytnio. Czujnik ten jest sygnalem(nizszego priorytetu) uzywanym do obliczenia czasu otwarcia wtryskiwacza, poniewaz jak wiadomo z fizyki gestosc gazu zmienia sie w funkcji temperatury,a co za tym idzie mniej tlenu, potrzebnego do procesu spalania dostaje sie do silnika. Zmiany te sa jednak kosmetyczne w porownaniu ze zmiana przeplywu wywolana np otwarciem przepustnicy.
Odpowiedz
#3
W Takim razie sprawdzę w trakcie jazdy bo wtedy na pewno powinno mieć zdecydowanie inne wartości.
Odpowiedz
#4
sprawdz przede wszystkim na zimnym silniku i porownaj z temperatura otoczenia, potem mozesz sledzic jak sie zmienia w czasie jazdy. Porownanie mam np z czujnikiem temperatury gazu(LPG), ktory niestety nagrzewa sie od goracych elementow silnika na wskros i np po 2h postoju w lecie, mam wskazania temperatury gazu rzedu 75 stopni, po czym gdy czujnik zostanie obmyty zimnym gazem, wskazanie spada do 50 stopni i dopiero zaczyna rosnac.
Tak jak wspominalem, czujnik temperatury dolotowej nie bedzie mial tak strasznego wplywu na osiagi i spalanie, jak np czujnik temperatury cieczy chlodzacej.
Odpowiedz
#5
Tak sprawdzę na zimnym silniku doszła informacja na testerze że druga sonda Lambda wolniej reaguje na zmiany zastanawiam się czy to już czas na zmianę czy tylko chwilowe wahania Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości