Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gwizd silnika - co to?
#11
jęczeć może łożysko na alternatorze, kompresorze klimy, pompie wspomagania. Masz tak od początku?
v6
Odpowiedz
#12
Mam tak od kiedy go kupiłem. W takim razie trzeba będzie się tym zająć.
Dzięki!
Odpowiedz
#13
gdy kręcisz w miejscu kierownicą to jęczenie dobiega czy nie? gdy silnik pracuje bez obciążenia to jęczy?
v6
Odpowiedz
#14
Jęcznie nie jest zależne od kręcenia kierownicą, jest zależne od obrotów silnika jedynie.
Silnik jęczy niezależnie od tego czy przekładnia jest ustawiona na [P], [N] czy [D].
Odpowiedz
#15
Jęczeć i piszczeć mogą jedynie paski, łożyska, napinacz i pompa. Jeżeli nie potrafisz zlokalizować na ucho - odpinaj po kolei paski od klimy, pompy wspomagania i alternatora - jeśli odgłos nie ustępuje pozostaje to co pędzi rozrząd - pompa lub napinacz - ot cała filozofia.
Odpowiedz
#16
Najpierw gwizdało teraz jeczy, faktycznie cała onomatopeja! Oczko Moze sprobuj nagrac dzwiek pracy silnika dyktafonem i zawies go gdzies do odsluchania w internecie.
Odpowiedz
#17
baltom dobrze mowi, jesli nie mozesz ustalic "na ucho" to najlepiej bedzie odpinanie paskow
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#18
Baltom, nic ująć - nie opisałbym tego lepiej!
v6
Odpowiedz
#19
przyznam , tez mialem przez jakis czas wrazenie ,ze ktos mi turbine zamontowal , ale ustalo i pewnie nigdy sie nie dowiem co to ( bardzo podobny dzwiek jak w turbo)
Odpowiedz
#20
Jeśli się skończy napinacz (on jest pierwszym podejrzanym) to z pewnością zauważysz ten fakt - ale to już musztarda po obiedzie przysłowiowa. Nie lekceważymy żadnych niepokojących odgłosów spod maski bo tam się samo nic nie naprawi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości