Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drgania podczas hamowania
#1
Cześć,
ostatnio coraz wyraźniej odczuwalne zaczęły być drgania układu hamulcowego przy hamowaniu zwłaszcza przy prędkości ponad 100km/h gdy nagle przyhamuje
Teraz nawet jadąc spokojniej i hamując lekko daje się wyczuć bicie - nie jest ono bardzo wyraźne tylko lekko drga - mam wrażenie że to układ hamulcowy ale mogę się mylić a a aso jeszcze nie byłem.
Czy mieliście podobne problemy i jaka była diagnoza ?
Arek
Odpowiedz
#2
(12-22-2015, 0:08 )arek@epoczta.pl napisał(a): Cześć,
ostatnio coraz wyraźniej odczuwalne zaczęły być drgania układu hamulcowego przy hamowaniu zwłaszcza przy prędkości ponad 100km/h gdy nagle przyhamuje
Teraz nawet jadąc spokojniej i hamując lekko daje się wyczuć bicie - nie jest ono bardzo wyraźne tylko lekko drga - mam wrażenie że to układ hamulcowy ale mogę się mylić a a aso jeszcze nie byłem.
Czy mieliście podobne problemy i jaka była diagnoza ?
Arek

Ja w hondzie tego problemu nie miałem ale zazwyczaj takie objawy występują przy zwichrowanych tarczach. Może wjechałeś ostatni w jakąś kałużę przy rozgrzanych tarczach?
Jeśli tarcze w miarę świeże to możesz spróbować przetoczyć.
Odpowiedz
#3
Tarcze? Klocki?
Odpowiedz
#4
Jesli tarcze świeżo po wymianie można delikatnie zebrac i przetoczyć.
Tarcza często wichruje sie po założeniu na źle oczyszczoną piastę.
Odpowiedz
#5
Tarcze wyglądają dość solidnie
nie wiem kiedy były zakładane
jak kupiłem auto miało 97000 przebiegu a tarcze dość solidne

Wygląda mi na konieczność pojechania na serwis bo hamowanie przy szybkościach nie jest fajne... to jakby wcześniej nie miało miejsca teraz mam jakieś 106000 przejechane po 2 miesiącach i zaczęło się dziać bardziej wyczuwalnie od jakiś 2000 km

dzieki
Odpowiedz
#6
Moje w KA9 też wyglądały na pierwszy rzut oka solidnie.. do czasu przymusowego gwałtowego hamowania, podczas których tarcze z przodu mi się .. pogięły lekko i zaczęło mocno bić przy hamowaniu. Do tego stopnia że aż pedał hamulca mi pod nogą drgał, nie było to przyjemne.
Jak się okazało tarcze były już cienkie i mocno zużyte, po wymianie na nówki zupełnie nie to auto;]

Przebieg przy hamulcach za wiele Ci nie powie - jak ktoś jeździł 100k jak wariat po mieście hamując co chwilę to z tarcz wiele nie zostało. Z drugiej strony 100k przy długich prostych trasach i tarcze masz jak nowe.
Odpowiedz
#7
100k w większość chyba po mieście
a czy mogę prosić o numer katalogowy tarcz do tego autka
oraz polecane klocki ?
Odpowiedz
#8
Stawiam na 90% na tarcze, miałem dokładnie to sam. Wymieniłem i jest ok. Nie polecam oryginalnych, bo ci się tak samo zwichrują, kup SP Performance - sa to tarcze z wyższej póły, nie będziesz żałował.
Odpowiedz
#9
Cześć !
czy mógłbyś podać numer katalogowy tarcz
- rzeczywiście zmierzyłem w aso tarcze przednie są dy wymiany
niestety w aso przód tarcze i klocki i wymiana to 1800 zł
więc bardzo drogo wychodzi

znalazłem na stronie
http://www.iparts.pl/auto-czesci/tarcze-...00032.html
część z nich ma średnicę320 a inne 300 lub mniejsze

co sądzicie o tych
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/prod...lcowa.html
?
Ja chciałbym kupić 100% pasujące a jednocześnie dobrej lub najlepszej jakości
Odpowiedz
#10
no to wsadzam kij w mrowisko. może coś takiego
http://topbrakes.pl/10340-2005
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości