Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KA9 światła dzienne
#1
czy ktoś montował światła dzienne w KA9 i może poratować gdzie się najlepiej wpiąć z instalacją?
Klosze nie mają homologacji na dzienne wiec patent z dziennymi w długich nie jest do końca legalny.
Odpowiedz
#2
Proponuję nie montowac dziennych. Dlaczego?
1. Ingerencja w inst. fabryczna
2. Wydatek na te oto lampy na pewno nie zredukuje Ci w sumie kosztów spalania, kupna zarowek itd.
3. Auto gorzej wyglada
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#3
(12-28-2015, 3:35 )pandrummer1 napisał(a): Proponuję nie montowac dziennych. Dlaczego?
1. Ingerencja w inst. fabryczna
2. Wydatek na te oto lampy na pewno nie zredukuje Ci w sumie kosztów spalania, kupna zarowek itd.
3. Auto gorzej wyglada
to wszystko celne uwagi, to moje weekendowe auto i chce zeby wygladalo oem, w kazdym innym mam automatyczne swiatla i tutaj zapominam je wlaczyc, chcialem zrobic drl w dlugich/halogenach ale nie maja homologacji i nie chce ryzykowac mandatu, zgadzam sie ze te lampy beda srednio wygladaly.
Jezeli nic nie znajde to pojde w automatyczny wlacznik,
Odpowiedz
#4
Peter w innym wątku podał moim zdaniem bardzo fajny pomysł który pasuje do tego wątku i mi osobiście bardzo sie podoba
" Proponuję bardzo fajny i łatwy w montażu zestawik DRL na bazie świateł długich.
Np. taki: http://www.proeltec.com/proeltec/o_dla_auta.html
Odpowiedz
#5
(01-23-2016, 6:12 )jurkiel napisał(a): Peter w innym wątku podał moim zdaniem bardzo fajny pomysł który pasuje do tego wątku i mi osobiście bardzo sie podoba
" Proponuję bardzo fajny i łatwy w montażu zestawik DRL na bazie świateł długich.
Np. taki: http://www.proeltec.com/proeltec/o_dla_auta.html
a taki modul zadziala dobrze w legendzie? jezeli dobrze pamietam to jak migam dlugimi to ksenon tez odpala, da sie jakos latwo to podlaczyc?
Odpowiedz
#6
Podłącza sie bardzo łatwo, sam montowałem u siebie.
Zasilanie, masa, plus po kluczyku, sygnały na lampy ( najlepiej z dioda ) plus ewentualne dostępne opcje typu follow me home.
Zabawa na trzy godziny z miernikiem i lutownicą.
Wszystko co potrzebne otrzymasz od sprzedawcy - uprzedź tylko do jakiego auta.
BTW: ksenon nie powinien zapalac się przy mruganiu długimi.
Odpowiedz
#7
(01-24-2016, 1:41 )Peter napisał(a): BTW: ksenon nie powinien zapalac się przy mruganiu długimi.
u mnie jak mam wylaczone wszystkie swiatla i mrugne dlugimi to mruga i kenon, tak na 100% jest od nowosci
tak mialem tez w mazdzie 6, ot taki urok chyba.
bardzo zle to wplywa na trwalosc palnika/przetwornicy przy miganoiu bez wlaczonych ksenonow
edit: na szybko poszukalem na us forach i ludzie potwierdzaja ze tak jest
Odpowiedz
#8
dlatego jadąc Legendem nie ostrzegałem o miśkowych patrolach Uśmiech
v6
Odpowiedz
#9
teraz mruganie już jakoś troche odeszło w zapomnienie - CB albo Janosik Uśmiech
pozatym na trasie raczej byym już używał normalnych mijania ( czyli xenonow

a te długie z DRL do krecenia sie po mieście
Odpowiedz
#10
(01-25-2016, 4:43 )jurkiel napisał(a): teraz mruganie już jakoś troche odeszło w zapomnienie - CB albo Janosik Uśmiech
pozatym na trasie raczej byym już używał normalnych mijania ( czyli xenonow

a te długie z DRL do krecenia sie po mieście
moja watpliwosci budzilo bardziej to, czy jezeli te swiatla sa na jednym obwodzie to podanie 30% pradu na dlugie nie spowoduje palenia sie na 30% ksenonow. Do tego te zarzace sie dlugie sa tak samo nielegalne jak drl w halogenach bez homologacji
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości