Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
polifotwy Legend KA9 88-2004 Grudziądz
#1
Witam Serdecznie
Po prawie 10 letniej przerwie w posiadaniu Hondy ( byłem szczęsliwym posiadaczem Accorda Vgen)
postanowiłem kupić poliftową Legende KA9 /99-2004/ ale widze że jest bardzo mało ofert sprzedazy.
Szukam konkretnie czarnego auta z czarnym wnętrzem

Intryguje mnie jedno oglosznie – chciałbym Was poprosić o opinie
http://moto.gratka.pl/tresc/17785541.html
ogłoszenie jest chyba już długo a na otomoto jest jeszcze o tysiaka taniej

Gość z komisu telefonicznie powiedział ze to auto nie jest ich własnościa tylko ze jest w komisie,
- nie ma ksiazki serwisowej, podał mi vin i udało mi sie ustałić ze zostało sprzedane w Favoricie w Gdańsku – ale jako ze ten salon juz nie istnieje to nie moge sprawdzić historii serwisowej,
do tego powiedział ze właściciel jest z trójmiasta ( to dlaczego auto jest w komisie az w Grudziadzu ?)

na plus przemiawia ( sam jeszcze tego nie sprawdzałem) – że podobno auto ma na wszystkich elementach oryginalny lakier i oryginalne szyby i zadbane wnetrze , przebieg ok 200 tys tez jest nie duzy ( jakby był prawdziwy)
zakładam ze odrazu musze zrobić rozrząd, no i nie ukrywam że chciałbym go zagazować (czyli koszt ok 5 tys razem)
woałbym kupić auto od pasjonata marki a nei z komisu – co Wy sądzicie o tym egzemplarzu – a może Ktoś wie o sprzedaży jakiegoś ciekawszego ?
z góry dziekuje i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Jedyne kolego co ci mogę powiedzieć o tym aucie to to że stoi w tym komisie dobre 2 lata. Więc dziwne trochę.
Odpowiedz
#3
Ja proponuję kolory zostawić na bok, a poszukać auta z pewnego źródła, np z forum a do koloru sie przyzwyczaić Uśmiech
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#4
ja parę miesięcy temu za KA9 z 2002 z wszystkimi oryginalnymi blachami i z przebiegiem 192k km dałem 25000 zł (miał juz założony gaz).

rozglądanie się za Legendami z dolnej półki cenowej mija się z celem... skądś ta cena wynika.

Nie szukaj koloru, szukaj dobrego stanu... to nie są passaty, których stoi kilka tysiecy na allegro. Legendów jest kilkanaście Uśmiech
Odpowiedz
#5
ja mam 2003r i 85 tys km przebiegu. Mialem juz 2 oferty od reki po 25 tys pln, w tym jedna w salonie hondy po tym jak auto sprawdzalem. Wiec cena 25 za dobry egzemplarz jest ok.
Mysle ze 11 tys za zadbany egzemplarz jest malo realne i to bedzie strup. Do tego pewnie przy gazie zaraz poleca swiece i cewki bo pewnie przez 200 tys nikt tego nie ruszal.
Te auta jezeli sa w dobrym stanie juz nie traca na wartosci.
11tys daje do myslenia bo za pakiet startowy w mojej sztuce gdzie nic nie bylo do wymiany na juz wydalem 2tys pln (wszytkie oleje, plyny, filtry, zmieniarka mp3, uzupelnienie podswietlenia konsoli, klocki).
Edit: jak masz vin, date 1rej i nr rej to mozesz sprawdzic przebieg przy przegladach rejestracyjnych, moze tam uda Ci sie zweryfikowac
Odpowiedz
#6
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

nie patrze na najtańsze - patrze na WSZYSTKIE ale ogłoszeń jest tylko kilka i wszystkie w zakresie od 9,5 do 13,5, Jeden - najdroższy jest coś za 18 tys - i cena była by jak najbardziej do zaakceptowania ale ani kolor zewnętrzny ani środek mi sie nie podoba, poza stanem technicznym ( który jest bez wątpienia najważniejszy ) musi mi sie jeszcze podobać

odnośnie przebiegu w CEP'iku to wpisy są raptem od 2014 roku - licznik mogli przekręcić wcześniej.
W dzisiejszych czasach na "duze benzyny" trzeba pasjonatów takich jak my tu wszyscy jesteśmy ale nie ma co ukrywać ze jest nas niewielu ...

pomyślałem że moze Ktoś go z ciekawości oglądał bo prawda jest taka że obojętnie czy się zapłaci 12 tys czy 25tys
to i tak trzeba coś bedżie wsadzić (najważniejsze aby całość nie przekroczyła budżetu - w końcu ratujemy klasyki

a najlepszym przykłądem jest moj motocykl Hondy który kupiłem 2 lata temu- ma 25 lat i przebieg na liczniku 188 tyskm ( była taniaUśmiech - nie odpalany był przez 2 lata ( miał pękniętą miske olejową) po jej wymianie- praktycznie odrazu - pojechałem nim na 2 tyg wakacje i dojechałem do Albani -bez ani jednej awari - nawet oleju grama nie wzięła...
co Honda to Honda
Odpowiedz
#7
Dwa lata najmniej w ogłoszeniach się pojawia.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#8
(12-29-2015, 6:06 )jurkiel napisał(a): Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

nie patrze na najtańsze - patrze na WSZYSTKIE ale ogłoszeń jest tylko kilka i wszystkie w zakresie od 9,5 do 13,5, Jeden - najdroższy jest coś za 18 tys - i cena była by jak najbardziej do zaakceptowania ale ani kolor zewnętrzny ani środek mi sie nie podoba, poza stanem technicznym ( który jest bez wątpienia najważniejszy ) musi mi sie jeszcze podobać

odnośnie przebiegu w CEP'iku to wpisy są raptem od 2014 roku - licznik mogli przekręcić wcześniej.
W dzisiejszych czasach na "duze benzyny" trzeba pasjonatów takich jak my tu wszyscy jesteśmy ale nie ma co ukrywać ze jest nas niewielu ...

pomyślałem że moze Ktoś go z ciekawości oglądał bo prawda jest taka że obojętnie czy się zapłaci 12 tys czy 25tys
to i tak trzeba coś bedżie wsadzić (najważniejsze aby całość nie przekroczyła budżetu - w końcu ratujemy klasyki

a najlepszym przykłądem jest moj motocykl Hondy który kupiłem 2 lata temu- ma 25 lat i przebieg na liczniku 188 tyskm ( była taniaUśmiech - nie odpalany był przez 2 lata ( miał pękniętą miske olejową) po jej wymianie- praktycznie odrazu - pojechałem nim na 2 tyg wakacje i dojechałem do Albani -bez ani jednej awari - nawet oleju grama nie wzięła...
co Honda to Honda
ta za 18 tez pojawia sie juz chyba ze 2 lata, startowala chyba z okolic 22.
Ogolnie ciezko bedzie, nie mowie ze ta za 11 jest zla bo trzeba zobaczyc ale pare sztuk juz ogladalem i byly straszne smietniki.
Z tymi autami jest problem jak z mercedesem, bez dotykania niczego i w stanie agonalnym i tak bedzie jezdzic. Natomiast zeby solidnie serwisowac trzeba miec troche srodkow.
Odpowiedz
#9
Jeśli chodzi o to ogłoszenie o które pytasz to potwierdzam to co pisali przedmówcy, jak ja szukałem samochodu dla siebie to był już wtedy na sprzedaż a było to w listopadzie - grudniu 2014 i dodatkowo był dopisek w aukcji że był to samochód jakiegoś polityka. Z mojej strony mogę Ci poradzić, że jeśli chcesz kupić przedlift to tylko 98 (bo jest najlepiej wyposażony i moim zdaniem wszystkie poprawki które powinien mieć ma zrobione) a polift to tylko 2004 czyli ostatni wypust (powody te same), oczywiście z najlepszym możliwym wyposażeniem. To oczywiście moje prywatne zdanie, i koledzy z forum mogą go nie podzielać.
W temacie auta do rozważenia do zakupu to ja bym sprawdził to ogłoszenie:
http://otomoto.pl/oferta/acura-rl-3-5-v6...yfGyP.html
Tu wklejam screena dla potomności:

[Obrazek: allegro.jpg]

To co widzimy, a co trudno znaleźć w innych, a nawet jest rzadkością to seryjna nawigacja prawdopodobnie z systemem grającym Bose, wnętrze w szarawo - niebieskawym kolorze, prawdopodobnie lusterko fotochromatyczne. Oczywiście widać też mankamenty np światło lewy tył było zbite, a w gorszej opcji auto mogło być tam uderzone. Zakup to już kwestia podsumowania plusów i minusów, ale tak jak napisałem wcześniej myślę, że to jedyna oferta z KA9 poliftowego, z obecnej oferty rynkowej, która jest warta rozważenia
Powodzenia w poszukiwaniach.
Odpowiedz
#10
http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/...674C004281 to nie ta sama ?

poza tym bzdury w wyposażeniu opisane i zła moc. Wygląda wg mnie średnio, ale wyposażenie fajne. Trzeba prosić o vin.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości