Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia + olej - klika pytań
#1
Witam,

jako że skoczyłem ostatnio do mechanika z brzęczącym wydechem (puściła wewnętrzna rura i dzwoniła o zewnętrzną ;D) miałem okazję popatrzeć od dołu na silnik ...

troszkę ciecze :/ i tu pytanka:

1. cieknie mi oleum między silnikiem a skrzynią - wymiana "uszczelniacza".
Jak odkręcić skrzynię od bloku, żeby to wymienić i czy ten uszczelniacz można wyjąć bez bebeszenia bloku ?
W alfie uszczelniacz był wkładany ... od wnętrza w dodatkową ściankę z uszczelką dokręcaną do bloku. Pytanie jak to jest w Acurach / Hondach.

2. Jaki olej wlać do automatu ? Niby mam ponad pół miarki, ale chciałbym dla spokoju troszkę dolać, a może przy okazji wymienię leżący na półce filtr w skrzyni Oczko
Pewnie temat już gdzieś był o oleju ... nie chciał bym lać jakiegoś "standardu" do automatów i wspomagania ;D


Pozdrawiam !
Odpowiedz
#2
1. Sprawdz czy nie leje dyfer, to stała bolączka naszych aut.
2. Tylko Hondowski ATF Z1.(ja niedawno wymieniałem i skrzynia lepiej chodzi)
Oba oleje kupisz , np w Haparts.pl
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#3
Dzięki, będę musiał przy okazji przeglądu popatrzeć od spodu. Teraz, jak byłem u mechaniora wyglądało że cieknie właśnie z połączenia silnik / skrzynia.

Cieknie mi też trójnik od płynu chłodzącego (ledwo bo ledwo ale jednak - musi wytrzymać do wiosny bo na zimnym nie będę grzebał a i w razie dłuższej naprawy można wsiąść na 2 kołową hondę) ;D

Co do oleju ... poszukam (dzięki) - wiedziałem, że jest jakiś "specjalny" dlatego pytam. W haParts już nic nie kupie, bo drogo jak ch..j, już na eBay prędzej zamówię ;D
Odpowiedz
#4
Na ktorym Ebay u kupisz taniej? Moze tez sie przerzuczę.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#5
cóż kurs dolara robi swoje, ceny siłą rzeczy muszą podskoczyć więc jeśli pośrednik ma towar z US to nie jest w tym nic dziwnego. A z ebayem to różnie bywa, ćiwiczone na wiele razy, zależy ile masz szczęścia na cle.
v6
Odpowiedz
#6
Oleum wymienione, razem z filtrem (oczywiście w warsztacie usłyszałem, że oni automatów nie ruszają) ;]
Autko jeździ (250 km zrobione) wiec powinno być dobrze... mam nadzieję.

Pozostało jeszcze szarpanie na benzynie przy 2500 / 3000 RPM +.

Może pumpa siada ...
Odpowiedz
#7
... a może filterek?
Odpowiedz
#8
(03-30-2016, 20:52 )kowal napisał(a): ... a może filterek?

Filterek paliwa wymieniłem (inny wątek Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości