Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
domontaż/naprawa lusterka KB1
#1
Witam
jestem tu nowyUśmiech szukałem tego wątku ale nie znalazłem, jeśli zaśmiecam forum to przepraszam, a więc do rzeczy.

Auto mam od niecałego miesiąc, jakięś dwa dni temu zauważyłem że nie świeci się kierunek w lusterku od pasażera podczas zamykania pilotem. Po przyglądnieciu sie znalazłem kilka pęknięć na obudowie lusterka (najprędzej jakaś dobra dusza na parkingu:/)a ledy w kierunku mają pod plastikiem kropelki wody, a więć pewnie dostała się już wilgoć. Ustawianie elektryczne działa i podgrzewanie a więc może udało by się to jakoś zreperować, ASO pewnie krzyknie w granicach 2k za nowe lusterko. Jak to zdemontować? Trzeba zdzierać tapicerke? Czy sam pasek ledowy można wyciągnąć? niestety nie posiadam garażu zastanawiam sie czy nie zakleić na jakiś czas tych peknięć i poczekać do wiosny z rozebraniem lusterka, ktoś przerabiał już ten temat? dziękuje za wszelkie podpowiedzi
Odpowiedz
#2
Moduł ledowy mozna wymienić po wyjęciu wkładu szklanego.
Sprawdź najpierw wiązkę, wtyczke, etc., bo ledy raczej tak łatwo nie ulegają uszkodzeniu.
Odpowiedz
#3
może to też być sprawą fizycznego uszkodzenia połączenia przewodów i to bym najpierw sprawdził. Czy prąd dochodzi do złącza do lusterka
v6
Odpowiedz
#4
Ktoś demontowal to lusterko? Boje sie żeby czegoś nie urwac
Odpowiedz
#5
(01-10-2016, 21:49 )stodolaedyszyn napisał(a): Ktoś demontowal to lusterko? Boje sie żeby czegoś nie urwac

Demontowałem kilkakrotnie.
Najniebezpieczniejszy etap to podważanie i zdjęcie wkładu szklanego.
Trzeba mież szeroką plastikową łyżkę i dużo delikatności.
Odpowiedz
#6
Nie chcąc tworzyć nowego wątku dopiszę w tym. Kupując auto miesiąc temu miałem w pełni działające lusterka. Aktualnie mam problem z lewym ( kierowcy) lusterkiem, a mianowicie grzanie i składanie działa natomiast regulacja samego lustra nie działa. Sprawdziłem panel regulacji i jest dobry tzn. po mostkowaniu prawe działało dobrze, składały się obydwa, ale nadal nie działało lewe. Ktoś już miałem podobny problem? Jakieś sugestie.
Odpowiedz
#7
-uszkodzony element odpowiadający za sterowania lusterek.
-mechaniczne uszkodzenie przewodów - sprawdź przejście między kostką przy lustrze a kostką w module]
-uszkodzenie silniczków [przemierz lub podaj napięcie bezpośrednio]
v6
Odpowiedz
#8
witajcie
nie zakładam wątku gdyż sprawa dotyczy lusterka- wkład lesterka lewego zrobił się ciemny
nie wiem co mu jest po zimie - trzeba w takim razie wymienić bo jest to nie bezpieczne ledwo coś widać w nim
Czy polecanie szukanie używanego wkładu do tego modelu (kb1) executive
czy poszukać wkład nowy zamiennik ?
Odpowiedz
#9
zamienniki są, ale zwykłe więc nie będą się ściemniać, oryginał to jakieś 600pln i to jest raczej najlepsze rozwiązanie jak ma to być zrobione dobrze.
v6
Odpowiedz
#10
(08-13-2017, 22:01 )Legend95 napisał(a): zamienniki są, ale zwykłe więc nie będą się ściemniać, oryginał to jakieś 600pln i to jest raczej najlepsze rozwiązanie jak ma to być zrobione dobrze.

prośba o pomoc w zlokalizowaniu symbolu tego lusterka
LUSTERKO NH658P lewe ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości