Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik malopolska
#1
Czy na terenie malopolski znajduje sie jakis magic od legendow? Nic sie nie dzieje, ale juz chcialbym wiedziec gdzie holowac w razie w Oczko.
Odpowiedz
#2
Widac w malopolsce nikt nie ma hondy i nie ma dobrych mechanikow, typowe.
Odpowiedz
#3
Morawica i Piekary, wystarczy wklepac w googlesearch.
Odpowiedz
#4
Odświeżę temat troszkę. Zbliża mi się wymiana rozrządu i jest to ponad moje umiejętności...
Pracuję w Krakowie i właściwie cały tydzień auto stoi na parking pod firmą więc mógłbym je w tygodniu odstawić do warsztatu.

Makukrak widzę że polecasz warsztat z Morawicy... Można tam ze spokojnym sercem oddać Legendę??
Odpowiedz
#5
Bynajmniej nie polecam,bylem w obu z wizyta,aby porozmawiac o naprawie mojej Hani, chcialem zostawic im wozek kasy,zeby porobili w niej wszystkie pierdoly hurtem, szczegolnie te, ktorych ja ze wzgledu na kiepskie warunki, sam sie nie podejme. Wiesz jaka byla reakcja obu warsztatow ? Nie bardzo chcieli podejmowac sie roboty z Legenda, marudzili,ze duzo roboty,ze auto stare,ze nie warto inwestowac i takie tam. Powiem szczerze,ze zrazilem sie do nich troche, bo nie dosc,ze przychodze do nich z checia zostawienia niezlej kasy, to oni kreca nosem, nie potrafia wycenic roboty. Ostatecznie ich olalem, to co moglem naprawilem sam, a reszte chwilowo odpuscilem. Mam wrazenie,ze oba warsztaty nie mialy zbyt wiele stycznosci z tym modelem. Ja znam mechanika, do ktorego oddalbym auto, gdybym byl bez wyjscia,ale on jest za Zielonkami, w Garlicy Murowanej. Nie zajmuje sie konkretna marka, chociaz zaczynal od serwisu francuskich aut (robil przy moim pierwszym GTi i byl bardzo dokladny, co bylo dla mnie istotne). On chetnie podejmie sie kazdego zadania wlacznie z kapitalka silnika, tylko nie jest tani, a i termin trzeba ustalac z wyprzedzeniem.
Odpowiedz
#6
I dlatego tez ten watek zostal stworzony. Google search nie gwarantuje tego, ze zaklad bedzie dobry dla naszych Hani Oczko. Ja jeozdze tylko do sprawdzonych i poleconych przez zaufanych ludzi/forumowiczow.
Odpowiedz
#7
a nie uważacie że dobry (tak po prostu) mechanik wystarczy? to musi być ktoś kto śpi z logo legendy pod poduszką? to technologia nasa? Oczko service manual jest dostępny w sieci także wszystkie szczegóły (typu zakresy zaworów itp) są dostępne - jak mechanik jest rzetelny to nie powinien mieć problemów (w/g mnie oczywiście Oczko )
Odpowiedz
#8
Oczywiscie, ze dobry wystarczy. Tylko dobry ma doswiadczenie ze wszystkimi typami samochodow i tymi skomplikowanymi rowniez. Taki bedzie rowniez dobry dla naszych Hani Oczko
Odpowiedz
#9
Owszem, Service manual jest dostepny, ale statystycznie wiekszosc mechanikow zna jezyk angielski na poziomie, ktory nie pozwoli im na przeczytanie wstepu. Ja uwazam,ze dobry mechanik w zupelnosci wystarczy, nie musi byc dedykowany. Jesli jest uwazny i nie dziala szablonowo, to po prostu doksztalci sie odrobine na Hani, praca zajmie mu odrobine dluzej i byc moze wezmie troche wiecej pieniedzy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości