Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend KB1 by womer
#1
Gwiazdka 
Siema, chwila czasu w pracy więc sklecę parę słów o moim wrześniowym nabytku Uśmiech

MODEL: 2006, sedan , 4
SILNIK: J35A (3.5; V6 VTEC)
UKŁAD DOLOTOWY: dolot seryjny, w planie mam CAI - na rynku nie ma, spróbuję dosztukować w Car-Stuff
UKŁAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA: seria, jedyny mod do odcięcie spryskiwaczy lamp na lato
UKŁAD NAPĘDOWY: seria, SH-AWD
ZAWIESZENIE: seria
UKŁAD HAMULCOWY-seria
BODY-KIT: seria
ŚRODEK: seria, jasna skóra
CAR-AUDIO: seria 10 głośników Bose
INNE:
ZDJĘCIA:
MOC: 295 KM i 353 Nm


parę ciekawostek:

Samochód standardowo wyposażony był m.in. w napęd na cztery koła SH-AWD inteligentnie rozdzielający napęd nie tylko między osie, ale również między poszczególne koła. Na zakręcie większa moc przekazywana jest na zewnętrzne koło niż na wewnętrzne, co w znaczący sposób poprawia właściwości jezdne, zwłaszcza przy dynamicznym pokonywaniu zakrętów; a także w system wyciszania wnętrza analizujący hałas we wnętrzu rejestrowany za pomocą mikrofonów umieszczonych w suficie i kompensuje go dźwiękiem w przeciwnej fazie z głośników, system ABS z EBD, system ESP (VSA), system kontroli trakcji (ASR), system rozdzielający siłę hamowania (EBD), system utrzymywania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu na autostradzie (IHCC), system wspomagania nagłego hamowania (VBA), dwustrefową klimatyzację automatyczną, aktywne zagłówki przednie, nawigację satelitarną z 8-calowy kolorowym wyświetlaczem, skórzaną tapicerkę, elektrycznie regulowane fotele przednie w 8. płaszczyznach, elektryczne sterowanie szyb, elektryczne sterowanie lusterek, elektryczne sterowanie szyberdachu, elektrycznie sterowaną kolumnę kierownicy, elektrycznie składane zagłówki tylnych siedzeń, boczne oraz tylną roletę przeciwsłoneczną, czujnik deszczu i zmierzchu, skrętne reflektory biksenonowe (AFS), system audio firmy Bose Corporation wyposażony w 10 głośników, 6-płytową zmieniarkę płyt CD/DVD oraz odtwarzaczem MP3/WMA i systemem Bluetooth ułatwiającym możliwość podłączenia telefonu komórkowego oraz kamerę cofania[18]. Wersje na rynek europejski wyposażone były także m.in. w system "pop-up hood", który zwiększa bezpieczeństwo pieszych w chwili kolizji. Polega to na tym, że pirotechniczne siłowniki podnoszą pokrywę silnika o 10 cm.

Dodatkowo : adaptacyjny tempomat (ACC), system alarmowania o niebezpieczeństwie i minimalizujący ryzyko kolizji (CMBS) oraz inteligentne napinacze pasów bezpieczeństwa i wentylowane przednie fotele, a także wykończenie kierownicy i dźwigni zmiany biegów elementami wykonanymi z drewna.


[Obrazek: 31192253806_d33e35131d.jpg]
[Obrazek: 31192254806_c94a1b712f.jpg]
[Obrazek: 30406783274_a43ac17aa1.jpg]
[Obrazek: 30406781934_44956a04d7.jpg]
[Obrazek: 31192256516_24a27a5637.jpg]
Odpowiedz
#2
przy pierwszych mrozach założyłem koła zimowe. Dzień przed sylwestrem postanowiłem podtrzymać swoje jeb.ięcie i żeby nie czuć się staro zapakowałem kajak na dach. Na miejscu nie byłem już taki twardy ale że do towarzystwa miałem szwagra na takim samym sprzęcie postanowiłem podjąć wyzwanieUśmiech Udało się zrobić spływ 14km rzeką Wierzyca przy -8 stopniach Uśmiech Kajak wrócił do garaży jako bryła lodu Uśmiech

Co do bagażnika dachowego nie było łatwo, rzekomo uniwersalne bagażniki nie mają szans dobrze leżeć, ori pewnie ponad 2k lekko. Udało mi się na tym forum znaleźć gościa (thx for Kiry) co chce sprzedać i po długich negocjacjach stałem się jego właścicielem. Leży naprawdę super i bardzo mocno się trzyma. Legend ma miękki dach więc producent podaje że maxymalnie 50kg można wozić.

[Obrazek: 98d77faa7f4b.jpg]
[Obrazek: c548064c6ab1.jpg]
Odpowiedz
#3
kurde, coraz bardziej podobają mi się te nowsze Legendy... zero klasyki, ale zajebista buda Uśmiech
Odpowiedz
#4
ja przerzuciłem się na motocykle. Od puszki mam 3 wymagania: Honda, jak najwyższy komfort i but by się nie stresować przy wyprzedzaniu = Legend Uśmiech KB1 jest moją 11 czterokołową Hondą Uśmiech
Odpowiedz
#5
A powiedz mi kolego co to za felga na tych pierwszych fotkach? Podoba mi sie Uśmiech i jeszcze jak odlaczyles spryski do lamp? Tylko brudzo fure w lecie....
Odpowiedz
#6
(01-15-2016, 20:00 )lukaszmmarek napisał(a): A powiedz mi kolego co to za felga na tych pierwszych fotkach? Podoba mi sie Uśmiech i jeszcze jak odlaczyles spryski do lamp? Tylko brudzo fure w lecie....

Odpowiema za kolegę: felga ori magnezowa pryśnieta na czarno?
Zgadza się ? Oczko
Odpowiedz
#7
Ty masz LKAS ? Niemożliwe ...
Kolego mógłbyś zrobic fotki zacisków ? Tez chce pomalować ale nie wiem jaki kolor ...

Gratuluje zakupu Oczko
Odpowiedz
#8
Zaciski fajnie wyglądają przy czarnych felgach, ale same czarne felgi jakoś mi się gryzą z KB1.
Odpowiedz
#9
podrzuc fotki bez kajaka ale z bagaznikiem bo bede sie przymierzal do bagaznika zeby bylo jak
wozic narty i rower bo dopiero po zakupie odkrylem ze fotele sie nie skladaja Oczko

zacisk wyglada fajnie i tez sie przymierze do czerwieni Uśmiech
Odpowiedz
#10
Żółty zacisk tez dobry ...
Co z car audio seria?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości