Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend KA9 by SobeeH
#1
Cześć wszystkim.

Chciałbym przedstawić swojego Legenda

Na początek moje byłe auto subaru:
[Obrazek: oLRjFPQ.jpg]
[Obrazek: Tz8EUwf.jpg]

Obecne Auto:
Honda Legend KA9 polift

stan samochodu zadowalający. kupiłem bardzo okazyjnie więc nie spodziewałem się laleczki, ale auto jeździ bardzo dobrze więc od strony mechanicznej nie ma do czego się przyczepić. Lakier średni ale kupowałem to auto z zamiarem przemalowania więc nic mi nie przeszkadzało  Szczęśliwy


Tak auto wyglądało w dniu zakupu:
[Obrazek: CQFi97V.jpg]
[Obrazek: 6PnT6ai.jpg]
[Obrazek: ozk8hvr.jpg?1]
[Obrazek: 2oONlC1.jpg]

Pierwszym "modem" było wywalenie tablicy rejestracyjnej z przodu wraz z mocowaniem.

Następnie zakupiłem 18 calowe dezent rh rozstaw 5X112 8,5 cala szerokości ET30.
[Obrazek: KQUud2U.jpg]
Traktowałem to jako koło przejściowe i chciałem zobaczyć ile mogą pomieścić nadkola.
Wyszło tak:
[Obrazek: gepxCm1.jpg]
[Obrazek: yaxBCsf.jpg]

cd
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#2
cd

Z moich obserwacji wyszło, że idealnym zestawem do Legend będzie 19 cali przód 8,5J et w granicach 30-40, a tył 9,5J et w granicach 30-40

I takie znalazłem!
przód 8,5 et 35
tył 9,5 et 32
Kółko zakupione od mojego znajomego z Megablast, który ciągnie wszystkie koła z Japonii  Anioł
Oczywiście koła do renowacji ale kupione za bezcen
Naciągam na to opony przód 215/35/19, tył 225/35/19
[Obrazek: Fz02rI7.jpg]
szybkie przymiarki
[Obrazek: lf2zvWt.jpg]
[Obrazek: KIO8Z3T.jpg]
[Obrazek: fMAkbPc.jpg]
[Obrazek: 3TJI2uj.jpg]

W międzyczasie zakupiłem praktycznie cały zestaw Airride od mojego znajomego, który był składany przez najlepszego fachowca w PL (Czesław Customizer) .
[Obrazek: 70Sk3Ns.jpg]
2 kompresory 480c! zawory z dławikami, sterowanie z pilota, manometry Viair.

Auto ma leżeć podłogą na ziemi więc będzie dość hardkorowo Oczko
Więc żeby koła nie przeszkadzały w położeniu auta kupiłem camber na przód i szukam na tył Oczko

Brakuje okuć, na które już jestem u Czesława umówiony.

Lampy tył przerobione na US home made
[Obrazek: 5wVVogF.jpg]
w niedługim czasie planuje je zrobić w technologii LED
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#3
cd


przednie lampy podobnie US ale szukam jeszcze odblasku na bok (jak ktoś ma coś takiego to dawajcie znać Uśmiech )
[Obrazek: eTv20HV.jpg]
[Obrazek: Bsh2m6k.jpg]

Tapicerka zostanie całkowicie pomalowana od nowa na czarno ( tylna kanapa jest już pomalowana i wygląda jak nowa)
Dodatkowo robię poduszczki na zagłówki w stylu VIP
[Obrazek: Gx4SkJT.jpg]

Kilka pierdół trzeba w środku jeszcze poprawić i będzie lala  Anioł

Kolor auta można powedzieć, że został wybrany wczoraj mianowicie biały xyralic
[Obrazek: xirallic-fashionpaintusa.png]
Ale jeszcze wszystko może się zmienić bo codziennie mam kilka innych pomysłów

Aktualnie auto jest w warsztacie na zmianie rozrządu, wymianie oleju w silniku i w skrzyni, pasków itp.
i po odbiorze zabieram się za malowanie.

W planach jest wiele smaczków typowo VIPowskich, które wielu osobom nie przypadną do gustu.

Mała dawka moich inspiracji na to auto
[Obrazek: alHccO7.jpg]
[Obrazek: VWXrall.jpg]
[Obrazek: BuOFwMX.jpg]
[Obrazek: NSg2BVN.jpg]

Wszystkie sugestie mile widziane i jak macie jakieś rarytasy do tego auta to piszcie!!!
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#4
Hey. Jak zrobisz auto to będzie super. Mam pytanie gdzie zakupiłeś cambery na przód? Jak dorwiesz na tył to też możesz się pochwalić.
Odpowiedz
#5
ja te wszystke acury to juz na pamięć znam... Uśmiech

dużo dobrych planów, chociaż nie podoba mi się lakier.

Jak szukasz dobrych fantów to odpuść sobie praktycznie Europę i Stany i uderzaj do Japonii - jak masz wtyki to możesz sporo dobrych fantów powyciągać. Widziałem na youtubie tylną lampę pełną w LED Uśmiech a sam oddałbym wiele za elektryczną kanapę tylną Uśmiech w USA kupisz wyłącznie owiewki na szyby, szyberdach , gwint i nawigację.

Pokaż fotki tylnej kanapy ? Sam robiłeś ?
Odpowiedz
#6
Kanapę tylną robił mi zaprzyjaźniony zakład SNB Łódź. Będą robili też przód, boczki, kierownice itp. Skóry mają być jak nowe.

Z lakierem ciągle się zastanawiam. Na tą chwilę wygrywa xyralic biały ale nie wykluczam żadnego odcienia.

Lampy LED chcę zrobić sam bo lubię podłubać Oczko
tak samo mam w planach klapę elektryczną ale będzie trzeba samemu zrobić Uśmiech

@rurek camber przód znalazłem na allegro. co prawda od innego auta ale na 99% będzie tu pasował. jak potwierdzę tą informację to dam znać Uśmiech co do tyłu to chłopaki z redux motorsport będą mi robić regulowane wahacze więc camber custom Uśmiech
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#7
Tylne lampy są klejone chyba jakoś na ciepło - ja poległem z rozklejaniem :/ Albo zostaje powolne piłowanie dremelem. Mi zabrakło cierpliwości.

Klapa elektryczna - otwieranie to raczej nie będzie problem. Gorzej z zamykaniem Uśmiech Jakaś adaptacja z innego auta ?

Co do elementów zawieszenia - poszukaj na 96-04 Acura Rl/Honda legend buy/sell/trade/ tech talk - profil na fb.
Odpowiedz
#8
Fajny temat, fajna fura, gratki Uśmiech
Odpowiedz
#9
@jasinski lampy u mnie już były rozcinane Oczko w tej chwili zrobiony jest ładnie wyglądający US bez żadnych przegródek w lampie więc świtało jest równomiernie rozprowadzone. Dodatkowo w miejsce przeciwgielnych włożone dwuwłóknowe oprawki więc temat jest opanowany Uśmiech

mechanizm klapy elektrycznej będzie przeszczepiany z innego auta Oczko ale to jak już auto będzie poskładane do kupy i pozostaną pierdółki do roboty Uśmiech teraz są ważniejsze tematy w aucie!

Walczę jedynie z myślami czy pójść mocno w VIP i wrzucić punkty LED pod progami Oczko
[Obrazek: BuOFwMX.jpg]
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#10
cambery na przód doszły Uśmiech
[Obrazek: sXG2aAr.jpg]
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości