Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa Abs problem
#11
Gaz to bardzo dobre rozwiązanie, teoretycznie LPG czy CNG jest lepszym dla silnika paliwem od benzyny. Ale warunek konieczny to dobra instalacja i ktoś kto założy to naprawdę dobrze, nie śpiesząc się, z odpowiednim sprzętem. Instalacja gazowa wymaga niestety troszkę innej eksploatacji auta, mamy skróconą żywotność niektórych części (choć w sumie to tylko z powodu niewłaściwego jej użytkowania), oraz częstszej regulacji i czyszczenia np parownika.

Bardzo dobry monter równa się długiej, bezproblemowej eksploatacji instalacji.

Instalacje fabryczne mają taki plus że w nich nikt nie mieszała w kabelkach, przewodach, nic nie przyciął, wyciął, wyrzucił. A fachowcy od gazu często s powodu braku miejsca robią cuda z dolotem, potrafią odpiąć jakiś kabel i o nim zapomnieć, albo tak go naciągną że po pewnym czasie sam się odepnie.
Odpowiedz
#12
Ja w piątek 4 grudnia 2009 byłem na przeglądzie instalacji u - rzeczywiście - ogarniętego gazownika i oto czego się dowiedziałem:
- moja instalacja (Bigas) to jedna z pierwszych instalacji sekwencyjnych, bardzo dobra i nieźle się sprawująca,
- w moim aucie zamontowano reduktor i przewody o zbyt małej średnicy, co skompensowano bogatszą mieszanką i wyższym ciśnieniem gazu, podczas przeglądu zubożono mieszankę i zmniejszono ciśnienie gazu,
- wymiana reduktora i przewodów na prawidłowe to koszt w granicach 450-500 PLN, natomiast ja osobiście nie czuję WIELKIEJ różnicy w osiągach między gazem i benzyną, więc nie będę inwestował w modernizację obecnej instalacji,
- jeżeli chodzi o spadki obrotów w niskim zakresie to NAJPRAWDOPODOBNIEJ jest to spowodowane przebiciem w układzie zapłonu, tzn. gdzieś na cewkach albo fajkach są przebicia, na które instalacja gazowa jest dużo bardziej wrażliwa niż benzyna, stąd spadki obrotów,

Po regulacji instalacji spalanie mojego auta wynoszące aktualnie ok. 18l/100 km w mieście i ok. 12l/100 km w trasie powinno się obniżyć.
Odpowiedz
#13
Jesli zbyt mala srednica, to jak moze byc bogatsza mieszanka? Nie za bardzo lapie o co kaman :roll:
Moim zdanie, jesli srednica jest mala, to bedziesz mial za malo gazu i wlasnie to moze byc powod problemu z obrotami... ale ja sie na "podtlenku" nie znam, wiec nie traktuj mnie powaznie :oops:
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#14
A ja myślę że ta zależność między cieńszymi przewodami a większym ciśnieniem może być taka, że jak zainstalowali cieńsze przewody to musieli skompensować mniejszy przepływ podając większe ciśnienie. Ale ja też się w sumie na tym nie znam...
Odpowiedz
#15
Zatem potwierdza sie odwieczna zasada, japoński silnik plus gaz to nie najlepsze połaczenie bo albo gazownicy nie potrafia tego ogarnac albo po prostu jedno z drugim nie chce dobrze współpracowac.
Odpowiedz
#16
Peter,
A ja słyszałem że seria D14 z Civic'a bardzo ładnie radzi sobie nawet z prostszymi instalacjami podtlenku... znam goscia który zrobił przez 8 lat ponad 100 tkm na tym silniczku z gazem i do uszczelki jeszcze nie zagladał. Taksiarze w Krakowie też nie narzekają a znam przynajmniej dwóch co na tym zestawie się toczą Oczko więc chyba nie ma reguł. Duży silnik, nie przesilony, z automatem kusi do tego typu poszukiwań - gdyby CNG w polsce było bardziej popularne a waga zbiornika nie wyrażała się w dzięsiątkach kg to sam bym się zastanawiał
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#17
(11-19-2009, 7:50 )Legend95 napisał(a): zmostkuj dwa piny w kostce i usiądź wygodnie po lewej stronie - zacznie się kino Uśmiech

Jako świeżak podepne sie pod wątek.
U mnie będy TCS 44, 21, 20
20 wskazuje na ręczny ( nie zawsze dobrze odbije po zwolnieniu, chyba kwestia jakiegoś mikro wyłącznika, gdzie go szukać??)
21 jak w jednym z Twoich postów. Szukac za tylną kanapą i do czujnika?
44 prawe tylne koło, czyli czujnik przy kole tylnym po stronie pasażera tak??

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości