Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana Panewek
#11
Nein, Na type 2 nie da sie założyć tej osłony.
Odpowiedz
#12
silnik z linka to zwykłe 3.2 z Acury TL, to samo co normalne Legendowskie C32A.

type 2 ma inny kolektor dolotowy i po tym go na 1 rzut oka poznać, inne wałki, inne głowice, inne sprężyny zaworowe, no i ECU też jest inny
v6
Odpowiedz
#13
A co możecie powiedzieć o silniku 3.5??? Bo 3.2 już miałem ale 3.5 to zupełnie coś innego?
Odpowiedz
#14
Jakby to był coś zupełnie innego to by nie pasował prawie plug&play. Naucz się czytac bo skoro koledzy radzą wsadzać 3.5 tzn, że tak jest rozsądniej. Jest to nowszy silnik, nie ma takich bolączek jak 3.2 a co za tym idzie masz większą pewność, że pośmigasz z takim sercem bezawaryjnie.
Piszesz, że taniej bedzie zrobić remont ale w każdej kolejnej wypowiedzi pokazujesz, że na temat remontu silnika nie masz zielonego pojęcia. Wymiana panewek może nic nie dać bo zakładając stary wał i nowe panewki do silnika, w którym one padły nigdy nie bedziesz miał pewności ile taki zestaw pojeździ. Obstawiam, że jak to będziesz robił po kosztach to najprawdopodobniej po 10 tys km znowu usłyszysz paneweczki. Skąd wiesz czy np podpory sa ok? I czy ten wał tez nie ma mikroskrzywienia? W przyszłości planujesz wymianę pierścieni. Czemu nie od razu? Przecież remontu silnika nie robi sie na raty. O tym wie każdy kto choćby liznął mechaniki. Koszt porządnego remontu z honowaniem, utwardzaniem, wyważaniem + uszczelki to na moje oko 6-7 tys zł. Za 1/3 tej ceny wstawisz zdrowe i pewne 3.5. Dlatego moja rada jako laika jest taka, rób porządny remont albo szukaj drugiego serca. Albo tańszego 3.2 albo droższego ale pewniejszego 3.5 Wszystko zalezy od tego w jakim stanie jest buda, do której silnik ląduje i jak długo chcesz się tym autem bujać. Powodzenia!
Części do prelude II i III gen. Ubezpieczenia majątkowe.
Odpowiedz
#15
Nic dodac, nic ujac. Drajwer chyba odpowiedzial na wszystkie Twoje pytania. Oczko I calkowicie sie z nim zgadzam
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#16
Mam do was pytanie. Czy znacie tą honde? http://otomoto.pl/honda-legend-C17230857.html
Gości jest prywatną osobą i mówi że silnik był żyleta ale się rozbił. Przebieg niby 108 tys. KM ale nie wiem czy to realny przebieg, silnik niestety już jest na wierzchu. Cena za goły silnik to 950zł. Co sadzicie na ten temat? Brać nie brać. Bo szukam albo lalki 3.2, bo 3.5 jest dużo wiec z tym nie ma problemu, nawet mam jeden od siebie z miasta tylko wszystkie są bez możliwości odpalania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości