Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LED - wnętrze.
#1
Chcę zapodać w całe wnętrze Acury diody LED, od licznika poprzez wyświetlacz klimy a na podświetleniu przełączników kończąc.

Czy ktoś może mi podać ile i jakich konkretnie diód potrzebuję?
v6
Odpowiedz
#2
Zatem z tego co pamietam: dioda LED 5mm, bez cokołu kup bo bedzie taniej a ładnie sie przeklada, ok 25 szt, nie zaszkodzi kilka na zapas ( w tym ok 10 w kolorze czerwonym lub pomaranczowym, chyba ze zostawicz oryginalne ), T5 4 sztuki, T10 do zegarow 4 sztuki ( tylko na podswietanie, nie wymienialem kontrolek w zegarach ). NIe pisze tu oczywiscie o podswietlaniu radia ani wyswietlaczy klimy, gdyz tym nie mialem jeszcze okazji sie zajac.
Odpowiedz
#3
będę musiał zgłębić temat bo chcę zanabyć wszelkie elementy za jednym razem bo chcę zrobić całość od razu.
v6
Odpowiedz
#4
Na pewno jesli chodzi o radio to tylko lutowanie, takze musisz miec troche specjalistycznego sprzetu. Z kolei w kwestii wyswietlacza klimy i zegarka, gdybys chciał zmienic ich kolor to nie wiem czy jest taka mozliwosc, trzeba by pogadac z elektronikiem.
Odpowiedz
#5
ha, tak właśnie ostatnio myślałem na tym radiem...ale chyba jestem za leniwy Język

specjalny sprzęt? co prócz lutownicy i braku drżenia rąk mi potrzeba? Oczko
v6
Odpowiedz
#6
Chocby odsysacz, luty są bardzo precyzyjne i na wąskich ściezkach.
Odpowiedz
#7
uuuu, chyba nastawię się na wymianę wszystkiego co da się wyciągnąć zatem.
v6
Odpowiedz
#8
A propos wyciągania to chciałem się zapytać jak wyciągnąć tą część konsoli z wyświetlaczem od klimy i przyciskami. Śrubek żadnych tam nie widze, więc pewnie na jakieś zatrzaski ale wolę zapytać żeby czegoś nie połamać. Przepalilo mi się kilka żarówek podświetlających przyciski od klimy i chciałbym sobie wymienić. A przy okazji jakie żarówczki do tego?Uśmiech
Odpowiedz
#9
najpierwiej to zrobie bardziej potrzebne sprawy jak spryski świateł uruchamiane wraz ze spryskiwaczami przedniej szyby, głośniki wysokotonowe, a potem dziubdzianie Uśmiech skutecznie się zniechęciłem na tą chwilę :mrgreen:

ps. wyciągnij drewno konsoli środkowej, radio i tam masz dwa wkręty, usuń wkręty i delikatnie wyciągaj - panel sterowania klimą wychodzi razem z obudową kanałów wentylacyjnych, dodatkowo u góry są dwa zaczepy.
v6
Odpowiedz
#10
W podświetlaniu klimy masz zwykle zaroweczki 5mm, lub diody LED.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości