Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po zimie błąd P0151, otwarta pętla paliwa 2
#4
(03-06-2016, 21:35 )sova napisał(a): Dzięki za wskazówkę, która to sonda.
Dzisiaj zmierzyłem miernikiem napięcia na obu sondach i:
lewa (od strony pasażera) napięcie skacze do ponad 1V nie spadając raczej do 0 nigdy, przeważnie 0.4-0.6V, czyli tak jak chyba być powinno
prawa (od kierowcy) od 0 do 0.5, przeważnie 0, 0.2, bardzo bardzo rzadko piki są wyższe 0.3-0.5V.

Tak teraz skojarzyłem fakty: jesienią podczas jazdy nagle coś jakby delikatnie szarpnęło, jakby właśnie cylinder co najmniej jeden źle pracował. Jechałem wtedy na gazie i czasami na gazie ten problem występował, na benzynie w ogóle. Nie jeździłem prawie w ogóle (inne auto na dojazdy do pracy), więc honda przezimowała sobie w garażu.

Być może wtedy sonda właśnie przestała poprawnie działać? Przyznam, że nie sprawdzałem wtedy błędów jakie komputer wyrzuca, a skoro teraz  jest tylko jeden błąd sondy to raczej to ona.
Nie mam pojęcia kiedy i czy w ogóle były wymieniane. Przejechałem nią ponad 20k km, obecnie ma niby 224k, ale raczej była kręcona, więc może mieć i pewnie ma ponad 300k km.

Druga na razie działa ok, czy lepiej wymienić obie na nowe, żeby mieć spokój z sondami na długie lata? (nie zamierzam za dużo Legendą jeździć, tak do 10k rocznie to max).
moze zamien te sondy miejscami i zobacz czy zmieni sie strona bledu, wtedy bedzie 100% pewnosci, nie wiem tylko czy kable maja taka sama dlugosc, sondy sa latwo dostepne od gory wiec powinno pojsc sprawnie
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Po zimie błąd P0151, otwarta pętla paliwa 2 - przez johnson - 03-07-2016, 1:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości