Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana rozrządu 3.2 v6 24v 205KM
#11
(04-04-2016, 23:25 )Peter napisał(a):
(04-04-2016, 20:20 )Bambosz napisał(a):
(04-02-2016, 16:47 )brainbug napisał(a): pompa 90 zł, rolka 70 zł i pasek 120 zł o ile pamiętam Oczko w Aso za pompę krzyknęli 1700 zł Duży uśmiech

Zawsze się zastanawiam, czy ludzie pracujący w tych wszystkich ASO zdają sobie sprawę w jakim świecie żyją, i że ich "części" przez to że są takie drogie leżą i się "marnują" ;D

Ostatnia rzecz jaką kupiłem w "ASO" to pierścienie do moto (Honda) bo nigdzie nie mogłem dostać - a chińskiego badziewia wkładać nie chciałem w tak ważne miejsce ;(

Ludzie z ASO wiedzą o tym doskonale i sami są sfrustrowani polityką cenową Hondy.
oni woleliby tym handlować w normalnych cenach i na tym zarabiać.

Coś w tym jest, byłem w sobotę w ASO zapytać z ciekawości o rzeczy które potrzebuje :

- nadkole plastikowe - 547zł szt.
- "bat" anteny - 340zł
- głośnik do drzwi - 470zł

ceny podaję trochę z głowy +/- parę złoty

i uwierzcie mi facet był zażenowany cenami, widać było po minie że aż mu głupio mówić ile co kosztuje....
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#12
Ja ostatnio w ASO brałem do KA8 łożysko oporowe i zapłaciłem bodajże chyba 213zl a z ciekawosci spytalem np o poduszki silnika to cenowo wychodziło ok 900zl/szt
Odpowiedz
#13
w honda park w lodzi powiedzieli 500-600zł za wymiane rozrzadu w 2015r jak pytalem.
Odpowiedz
#14
Ale z rozrządem nie ma wiele roboty O_O

Odkręca się przednie mocowanie silnika (5 śrub),/
Zdejmujemy paski klinowe ze wspomagania, alternatora, klimy
odkręcamy koło pasowe (1 śruba). Ja osobiście pospawałem sobie klucz u sąsiada (ze starego klucza 30+ i dużej nakrętki, która pasuje do otworu w kole pasowym)
odkręcamy osłony (z 10 - 20 śrubek '10mm') i woala - rozrząd na wierzchu.
Teoretycznie chwila moment i zrobione
Odpowiedz
#15
Będę robił rozrząd w tym miesiącu pasek Gates i rolke mam pozostaje kwestia pompy wody , generalnie w hurtowaniach na gotowo dostępna tylko pompa Japanparts coś pod 300zł lub z allegro ale pompa za 70zł raczej mnie nie przekonuje a zostawiać starą też ryzyko diabli wiedzą ile ona ma nalatane...
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#16
W tym aucie rozrząd to naprawdę żaden wydatek, ale już pompa za 70zł ro przesada, ori uszczelka pod pompę kosztuje 55zł ;-) w haparts.
Z tego co pamiętam za zestaw wszystkich pasków, filtrów, świec, pompa wody, rolka plus uszczelki na górę silnika dalem 1300zł.
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#17
Pompy jeszcze tylko nie mam tak to wszystko juz jest Uśmiech

http://www.euautoczesci.pl/katalog-czesc...end-ii-ka7

tutaj w miare dostepne są co polecacie ? HERTH+BUSS ?
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#18
No raczej :-) promo prawie 70% :-)
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#19
(12-04-2016, 19:28 )Shadows napisał(a): Będę robił rozrząd w tym miesiącu pasek Gates i rolke mam pozostaje kwestia pompy wody , generalnie w hurtowaniach na gotowo dostępna tylko pompa Japanparts coś pod 300zł lub z allegro ale pompa za 70zł raczej mnie nie przekonuje a zostawiać starą też ryzyko diabli wiedzą ile ona ma nalatane...

Na pompie powinien być wytłoczony rok i miesiąc produkcji, jeśli dobrze pamiętam
Odpowiedz
#20
Sprawdzę ale obstawiam jeżeli jest to pewnie będzie miała tyle co auto Uśmiech
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości