Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulacja zaworów KA9 - koszt
#1
Witam

Ile płaciliście za regulację zaworów w KA9? Nie wiem ile może kosztować a w ASO mi powiedzieli prawie 500 zł, wydaje mi się to trochę zbyt dużo.

Samodzielnie nie podejmę się takiej regulacji, to nie skoda ;]
Odpowiedz
#2
(11-06-2017, 18:12 )sova napisał(a): Witam

Ile płaciliście za regulację zaworów w KA9? Nie wiem ile może kosztować a w ASO mi powiedzieli prawie 500 zł, wydaje mi się to trochę zbyt dużo.

Samodzielnie nie podejmę się takiej regulacji, to nie skoda ;]

ASO chce regulować coś co nie istnieje? W legendzie są samoregulatory
Odpowiedz
#3
Są, ale i je trzeba czasem przejrzeć, a zawory nie były sprawdzane min. od 50 tys km. Dodam jeszcze, że mam LPG..

Znalazłem coś takiego odnośnie "nie regulowania" zaworów w tych silnikach:
http://artsautomotive.com/publications/8...djustment/
Odpowiedz
#4
A to dziwne ja mam 99rok i mam hydrosztosy! Wiem bo miałem uszczelkę pod głowicą robioną !
Odpowiedz
#5
ten temat legend nie dotyczy
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#6
(11-06-2017, 19:36 )drago441 napisał(a):
(11-06-2017, 18:12 )sova napisał(a): Witam

Ile płaciliście za regulację zaworów w KA9? Nie wiem ile może kosztować a w ASO mi powiedzieli prawie 500 zł, wydaje mi się to trochę zbyt dużo.

Samodzielnie nie podejmę się takiej regulacji, to nie skoda ;]

ASO chce regulować coś co nie istnieje? W legendzie są samoregulatory

(11-06-2017, 19:39 )sova napisał(a): Są, ale i je trzeba czasem przejrzeć, a zawory nie były sprawdzane min. od 50 tys km. Dodam jeszcze, że mam LPG..

Znalazłem coś takiego odnośnie "nie regulowania" zaworów w tych silnikach:
http://artsautomotive.com/publications/8...djustment/

J seria jak w artykule jest montowana w Accord w Legendzie C seria. Na każdym forum są niedowiarki którzy potrzebują potwierdzeń od X osób. Wystarczy zajrzeć do manuala...
Odpowiedz
#7
Też potwierdzam że nie ma regulacji. Mechanik mi wymieniał uszczelkę pokrywy zaworów.Mam błąd P1399. Po znalezieniu błędu na internecie, powiedziałem mu że jest luz na zaworach poza zakresem. A on powiedział że tam nie ma regulacji.
Odpowiedz
#8
na hydroregulatorach są gumki - można je wymienić raz na 80 tys km[albo 50 tys jak kto tam chce], aby szklanki trzymały ciśnienie. Jak puka to ktoś zaniedbał częstotliwość wymiany oleju lub/i parametry zalecane przez producenta. Dopiero seria KB ma regulację zaworów ręczną.
v6
Odpowiedz
#9
Ok, dzięki, no to gość z ASO nie był doinformowany z budowy silnika w KA9...
Akurat mi wypadał zapłon i ASO (nie będę mówił które) sugerowało regulację zaworów w tym aucie... Wypadanie zapłonów jest jednak tylko na LPG, muszę w wolnej chwili do dobrego speca od LGP oddać Hondę.
Zimą mało tym autem jeżdżę więc i na benzynie będzie okazja więcej pojeździć, silnik na tym skorzysta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości