Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prędkoścnoimierz (II Gen) - naprawiony
#1
Hej, hej !

Od czasu zakupu auta (2 lata) miałem problem z prędkościomierzem (działał, nie działał, wskazówka szalała - na postoju pokazywała 100 km/h). Jakoś mi się tego męczyć nie chciało (ostatnio zaczęło przerywać i szarpać na benzynie więc diagnoza była - czujnik źle pokazuje i komp źle mieszankę dobiera).
W świąteczny weekend postanowiłem dziada wykręcić i popatrzeć co tam się mogło zepsuć ...
Rozkręciłem (sam czujnik) i ... w środku jest plastikowy czujnik zalany gumą i ... pęknięty magnesik na ośce. Zdemontowałem to, pooglądałem i uznałem że tego się naprawić nie da. Założyłem magnesik spowrotem na ośkę, dokręciłem na chama, zamontowałem wszystko spowrotem w skrzyni i ... działa O_O

Także, jeśli macie podobny problem proponuję sprawdzić, czy przypadkiem nie poluzował się ten magnesik. Tak na chłopski rozum luźny magnes wydaje się dość logiczny. Ośka się kręciła sobie, a on sobie na niej (jak mu tam pasowało).
Odpowiedz
#2
Dobra diagnoza dla potomności. Parę stówek może oszczędzić Uśmiech
Odpowiedz
#3
Zamówiłem "nowy" z III gen. Jest identyczny, tylko kabelki od wtyczki w II gen. trzeba przedłużyć. Nie podejrzewałem, że zadziała :O
Czujnik z II gen ma wustający kabel z wtyczką
Czujnik z III gen. ma w obudowie wtyczkę

Reszta identyczna.

Jak coś moge opchnąć Oczko
Odpowiedz
#4
Mam podobny problem prędkościomierz mi raz działa raz nie działa i nie pokazuje ilości przejechanych kilometrów. Czy to chodzi o ten czujnik VSS ? On znajduję się w skrzyni biegów ? Mam manualną skrzynie biegów...
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#5
(03-31-2016, 4:38 )Bambosz napisał(a): Zamówiłem "nowy" z III gen. Jest identyczny, tylko kabelki od wtyczki w II gen. trzeba przedłużyć. Nie podejrzewałem, że zadziała :O
Czujnik z II gen ma wustający kabel z wtyczką
Czujnik z III gen. ma w obudowie wtyczkę

Reszta identyczna.

Jak coś moge opchnąć Oczko

Witam
Powinin zadziałeć - ja taki zamontowałem z wtyczką w obudowie do legenda 92
i jest wszystko ok, Kabelka też starczyło - jest z lekkim naddatkiem.
pozdr.
Odpowiedz
#6
tak to jet VSS
ja kupiłem w Łodzi w Japan Cars - używka za 120 zł. Działa.
Też mam manuala.
Odpowiedz
#7
Dzięki za odpowiedź Uśmiech
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości