Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drgania kierownicy-przewrażliwienie czy problem?
#11
(04-21-2016, 17:53 )Tilmat napisał(a): Podpinam się pod temat lecz u mnie zamochód zaczyna się telepać przy wyższych prędkościach z nieznanych mi przyczy, zhamowywanie ze 120 powoduje że mam uczucie jakby zaraz miały mi koła odpaść, wymieniłem końcówke drazka kierowniczego bo miała luz, hamulce wyglądają na sprawne i proste tarcze a powodu takiego zachowania nie moge zlokalizować. ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?
z mojego doswiadczenia z innych marek:
-przeguby wewn
-tuleje wahacza
-tarcze
Odpowiedz
#12
Tuleja wahacza powodowalaby plywanie auta, wiec mysle,ze by to wylapal wczesniej. Przegub wewnetrzny powoduje drgania raczej przy przyspieszaniu, ale w sumie cala polos bedac niewywazona, tez moze dokuczac. Ja jeszcze dodam od siebie lozyska kol, glupie opaski przy przegubach(jesli sa skrecane z masa skupiona w jednym miejscu).
Jesli objaw wystepuje tylko przy hamowaniu, to nie ma sie nawet co zastanawiac, tylko trzeba rozebrac hamulce i je posprawdzac, wzglednie oczyscic. Bicie przy takiej predkosci przy samej jezdziec moze wystapic nawet od blota zalegajacego w biezniku opony.
Odpowiedz
#13
Wszystko posprawdzałem, zaciski rozruszałem i prowadnice przesmarowałem. felgi i opony sa ok ( pokusiłem sie na wyważanie co do grama by mieć pewność). pozostają więc tarcze. zdejme je i oddam do tokarza żeby jak coś je przetoczył bo jest sporo mięsiwa jeszcze na nich wiec jak się leciutko zwichrowały to szkoda wywalać, jak będzie masakra to kupie nowe.
Dziękuje za rady co sprawdzać
KA9 & LS400 Duży uśmiech
Odpowiedz
#14
Proponuję sprawdzić tarcze i z przodu i z tyłu. Drgania przy tylnych, krzywych tarczach potrafią podczas hamowania przenieść się na całe auto.
Przyjrzyj się też oponom. Nie zawsze wyważenie pomaga.
Ja w Accordzie miałem 7 letnie opony i drgania na kierownicy podczas hamowania przy większych prędkościach.
Po założeniu nowych opon drgania ustały.
Odpowiedz
#15
Oponom się przyjrzę, jak będą wzbudzały moje wątpliwości to pozbawię kilku świeżych sztuk driftowóz. Hamulce planuje wymienić bo chce wyglądające bardziej sportowo jakies nacinane i wiercone najlepiej.
KA9 & LS400 Duży uśmiech
Odpowiedz
#16
Ku przestrodze - drgania w okolicy 1500obr/min ustąpiły. Byłem na wymianie filtrów w instalacji LPG i po podpięciu komputera i ustawieniu parametrów map wszystko wróciło do normy. Wychodzi na to że po tej feralnej naprawie o której pisałem rozjechały się mapy. Nie podłączony czujnik przez dwa dni spowodował jednak zamieszanie w pracy silnika.Teraz Honda zachowuje się jak dawniej.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości