Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sworznie przód
#1
Witam
Ostatnio zaczęło mi szwankować przednie zawieszenie . Drgania na kierownicy nie stabilna jazda itp.
Więc wybrałem się na przegląd . Mechanik stwierdził że mam sworznie przednie w stanie agonalnym i to jest powód tych przypadłości . Ale niestety nie mógł ich znaleźć i stwierdził żebym zamówił z ASO.
Czy może orientujecie się jaki jest koszt takich sworzni i ewentualnie gdzie po za ASO mogę je zamówić .
Odpowiedz
#2
Z tego co wiem to sworzni w aso nie kupisz... tylko caly wachacz za prawie 2k.... w zielonce u Błońskiego pod warszawa mozna zregenerowac. Jest info gdzies na forum.
Odpowiedz
#3
Tak jak napisał lukaszmmarek - tylko całe wahacze w ASO.
Polecam regenerację, sam robiłem i jest bardzo dobrze.
Odpowiedz
#4
Mój mechanik mówił, że regeneracja sworzni jeśli sa wbijane w fabryce w wahacz jest ryzykowna i nie poleca. Ja od 7.000km jeżdżę na tych wahaczach i jest super.
http://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?...17&jsn=328

Cena 104,79USD + przesyłka i ewentualnie cło i podatek ale wciąż nawet się to nie zbliża do ceny ASO.

Made in Taiwan.
Odpowiedz
#5
(04-16-2016, 0:24 )Reddwarf napisał(a): Mój mechanik mówił, że regeneracja sworzni jeśli sa wbijane w fabryce w wahacz jest ryzykowna i nie poleca. Ja od 7.000km jeżdżę na tych wahaczach i jest super.
http://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?...17&jsn=328

Cena 104,79USD + przesyłka i ewentualnie cło i podatek ale wciąż nawet się to nie zbliża do ceny ASO.

Made in Taiwan.

Absolutnie nie ma żadnego ryzyka.
Przy profesjonalnie zrobionej regeneracji ścięta jest jedynie pokrywka gniada mocowania sworznia w ramieniu wahacza.
Dorabia się miskę sworznia oraz sworzeń kulowy.
Całość zamyka się nową pokrywką.
Ponadto starzy fachowcy potrafią zrobić kasację luzu i dokładają kalamitkę - świetny patent na lata.
Jednocześnie nie kwestionuje jakości wahaczy RockAuto - cena bardzo przystępna, jeśli ktos ma czas i nie chce się bawić w regenerację - brzmi ciekawie.
Odpowiedz
#6
Jaki czas? Z USA docierają w 3 dni. Ile trwa regeneracja?
Odpowiedz
#7
(04-16-2016, 1:21 )Reddwarf napisał(a): Jaki czas? Z USA docierają w 3 dni. Ile trwa regeneracja?

Ha ha ha, jeszcze nic do mnie nie dotrało z USA w 3 dni - choćby płyta CD.
Umówiona regeneracja - z dnia na dzień.
Odpowiedz
#8
To szybko regenerują fakt. Ja miałem przed Legendem 5 samochodów made in USA więc mam tu spore doświadczenie i z reguły rzeczy docierają w 3-5 dni o ile nie idą pocztą. Raz zdarzyło się w dwa dni.
Odpowiedz
#9
wahacz 100 baksów, wysyłka 100 baksów, vat 200plnów, wahacz w ASO 1500pln brutto [stan na grudzień 2015] biorę FV i z mojej perspektywy jest to nieopłacalne.

Sporo ściągnąłem gratów z USA i innych krajów, nie warto jeśłi różnica nie przekracza 30% na kwotach powyżej paru tysi.

Czasem jest tak, gdy jesteś w posiadaniu hamerykańca wyboru nie masz.

Bazując na pewnym doświadczeniu w wymianie towarowej z Chinami, Tajwanem wolałbym regenerować.
v6
Odpowiedz
#10
Za dwa wahacze z USA z przesyłką zapłaciłem 1400PLN. Z mojej perspektywy bardzo opłacalne Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości