Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atrapa/gril - regeneracja, chromowanie
#1
Witam, Panowie mam takie pytanie, spotkaliscie sie pewnie tez i z tym Wy bo to znana przypadlosc naszych KB1, chrom na atrapie jest troche poodpryskiwany od kamykow itp i nosze sie z zamiarem aby go naprawic - zregenerowac, co byscie polecili, odkrecic atrape i dac do ponownego chromowania? Jaki to jest koszt? Znacie jakies dobre, zaufane firmy ktore chromuja plastiki? Lub myslalem tez o tym ze mam firme ktora okleja auta w profesjonalny sposob na zewnatrz i wewnatrz auta i maja pewnie taka okleine w chromie i moze ta okleina bym zrobil i tez bylby efekt w miare zadawalajacy. Jakies sugestie?
Odpowiedz
#2
(04-18-2016, 14:53 )mariusz240984 napisał(a): Witam, Panowie mam takie pytanie, spotkaliscie sie pewnie tez i z tym Wy bo to znana przypadlosc naszych KB1, chrom na atrapie jest troche poodpryskiwany od kamykow itp i nosze sie z zamiarem aby go naprawic - zregenerowac, co byscie polecili, odkrecic atrape i dac do ponownego chromowania? Jaki to jest koszt? Znacie jakies dobre, zaufane firmy ktore chromuja plastiki? Lub myslalem tez o tym ze mam firme ktora okleja auta w profesjonalny sposob na zewnatrz i wewnatrz auta i maja pewnie taka okleine w chromie i moze ta okleina bym zrobil i tez bylby efekt w miare zadawalajacy. Jakies sugestie?

Przerabiałem kiedyś ten temat w Acura TSX i nie znalazłem, pomimo że obdzwoniłem "pół świata", żadnego przedsiębiorcy, który by wykonał taką detaliczną w gruncie rzeczy usługę. Poza tym atrapa jest pewnie zrobiona z ABS i to jest dodatkowa przeszkoda w położeniu powłoki chromowej. Jeżeli już to prędzej metalizowanie próżniowe.
Ale przechodząc do istoty problem został rozwiązany poprzez lakierowanie: najpierw chromowa baza, a potem bezbarwny lakier. Usługę robiłem gdzieś na Wawrze (Warszawa); telefon jeśli mam poprawne dane i jest aktualny, to: 511 652 022 (P. Jacek). Jedna uwaga, to trzeba "przypilnować" wykonania.  Nie jestem jedynym na forum, który korzystał z usług tego "warsztatu".
Z trwałością oczywiście nie miałem żadnego problemu. Kwestią jest dobranie odcienia i tu pewnie najbezpieczniejszym byłoby naprawienie wszystkich 3, a właściwie 4 listew, by mieć pewność, że będą identyczne. Ja naprawiałem tylko jedną i wyszło zupełnie przyzwoicie. "Niewprawne oko" nic by nie zauważyło.
Odpowiedz
#3
Zanim założysz temat mógłbyś popatrzeć czy taki istnieje ?

http://honda-legend.pl/showthread.php?tid=2895

Admin bitte .
Odpowiedz
#4
Sorry tak myslalem ze jest juz taki temat ale nie moglem znalezc :/
Odpowiedz
#5
Spróbuj folia w chromie oklejac
Odpowiedz
#6
Czy ktoś próbował chromowac natryskowo bądź inna metodą listwy zderzaka?
Gwarancja na chrom natryskowy 0,5 roku , galwanizacyjne firmy się takich rzeczy nie podejmują.
Co pozostaje ? Folia? Np 3m
Odpowiedz
#7
Ja robiłem folią - szału nie ma, ale wygląda znacznie lepiej niż ten odrapany chrom.
Odpowiedz
#8
W Skórzewie pod Poznaniem trafiłem do firmy która nakłada "chrom" na elementy plastikowe i byli chętni podjąć się zrobienia dla mnie nowej warstwy na listewki ze zderzaka. Zabrakło mi czasu niestety na podjechanie z elementami do nich i dogadanie szczegółów, ale wrócę do tematu pewnie gdzieś w marcu-kwietniu i dam znać. Może się okazać że porównywalnie wyjdzie nowe w serwisie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości