Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minimalny offset felgi, jakie et
#1
Witam wszystkich serdecznie
Mam pytanie jakie minimalne et zagra w ka7? :-)
W głowie urodził mi się pomysł nowych kółek do autka i chciałbym wsadzić 17" z takim et żeby rant felgi ładnie ułożył się z nadkolem :-) chciałbym żeby to była 17" 8j z oponami 215/50 żeby zrobić delikatny naciąg co by się opona mogła schować w nadkola pod obciążeniem...

Autko jest delikatnie obniżone (chyba -40mm)
Póki co na 16" i oponie 55 wygląda to tak

   
   
   

Chciałby jakieś ładne kółko coś w stylu roty Rb lub oz futury ;-) choć Japan Racing jr3 też jest piękny i w dodatku brązowy :-D

Pozdrawiam Adam
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#2
moj w lato jezdzi na 18x8j et45 opony 215/45 i powiem ci ze tył chowa się w nadkolach na 'żyletkę' i bardzo rzadko ale jednak potrafi przytrzeć
przód przy tym setupie jest na 0, bądź minimalnie wystaje za nadwozie (przy obnizeniu wiadomo robi sie negatyw i górna czesc felgi zaczyna sie chować),

jesli moge ci zasugerować to poszukaj czegoś 7,5 cala na szerokość et max 38 bo taki setup bedzie dużo bardziej bezpieczny

idealny zestaw 'na grubo' bylby 7,5" przod i 8" tył Uśmiech

ps. mam rolke do nadkoli jesli ci potrzeba, ale wiadomo sierpy wskazane by był bez szpachlu Oczko chyba ze planujesz malowanie
Odpowiedz
#3
Dzięki za sugestie :-) dałbyś radę wrzucić foto jak u ciebie to wygląda? U siebie chciałbym by było ładnie ale przedewszystkim funkcjonalnie, jakby nie patrzeć używam tego auta na codzień i 18" raczej odpada choć na profilu 45 byłoby ładnie ale już trochę za sztywno na nasze drogi.
Ale to wszystko muszę rozłożyć w czasie, muszę odnowić wnętrze, zabezpieczyć antykorozyjnie spód auta i to do jesieni a na wiosnę nowy lakier ;-) a kółka gdzieś wcisnąć w budżet pomiędzy tym wszystkim ;-)
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#4
Sczebiot, jak dobierałem u siebie felgi w jakimkolwiek aucie to zawsze korzystałem z narzędzia na stronie: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/ka...r-et-felgi . Fajnie obrazuje na co możesz sobie pozwolić wybierając nowe felgi.
Odpowiedz
#5
Ja śmigam na 18x8,5 offset 55
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#6
Znalazłem coś takiego
   
   
   

Tu jest zestaw 17x9.5 +40 przód , 17x9.5 +35 tył
Wygląda to już fajnie, tylko koło za szerokie nie widzę sensu opony 235 i takiej szerokiej ciężkiej felgi... Jednak 7.5-8 byłoby idealne :-)
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#7
tu na zdjeciach tył na 100% jest zrollowany, przód na 100% nie jest 9,5 cala Oczko spójrz na odległość tarczy hamulcowej od rotoru
postaram ci sie w wolnej chwili zrobic zdjecia, choc z góry polecam ci tak jak napisales 17j7,5 Uśmiech bedzie idealny kompromis miedzy wygladem a komfortem jazdy

---------------------------wrzucam ci obiecane zdjecia

przód
   
tył
   
z boku
   
załadowany do pełna tył Uśmiech
   
Odpowiedz
#8
Podoba mi się ;-) myślałem że 18" będzie za duże ale b. Ładnie wygląda, jeszcze ładniej na załadowanym tyle ;-)

Pozdrawiam Adam
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#9
Nie będę zakładał nowego tematu o alu więc jutro powinienem już mieć nowe felgi u siebie i zobaczymy jak siądą 18ki tym razem 8j przód, 9j tył et p:37 t:46 B-)
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#10
wrzuc focisze jak bedzie po sprawie Uśmiech jakie gumy naciagasz?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości