Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samodiagnostyka ABS w KA9 - kody 9-8, 2-7, 1-8
#1
Po próbie wymiany tylnego lewego czujnika ABS na ten z mazdy nadal świeciły mi się kontrolki ABS + VSA, więc zrobiłem diagnostykę przez zworkę pod schowkiem po stronie pasażera.
Podczas tej diagnostyki migała tylko kontrolka ABS.

Liczyłem kody dwukrotnie i wydaje mi się, że są takie:
8-8
2-7
1-8

Legend KA9 1999 (modelowo 2000), czy ktoś byłby uprzejmi potwierdzić co to za kody?

1-8 to chyba przekłamania właśnie lewego tylnego czujnika.
Odpowiedz
#2
1-8 Wheel sensor (electrical noise/intermittent interruption) Rear left

Reszty nie ma w tabeli wiec cos zle zliczyles, ja osobiscie liczylem je chyba 5 razy, zeby byc pewnym.
Natomiast to 8-8 moze bylo w rzeczywistosci 8-1,ja mialem taki i sie przerazilemUśmiech bo oznacza:
Central Processing Unit (CPU) diagnosis, and ROM/RAM diagnosis - wg opisu w manualu, jesli po wykasowaniu pojawial sie bedzie nadal i pozostawlby permanentnie, to czekalaby mnie wymiana sterownika ABS. Na szczescie z tego co widze, to byla rutynowa kontrola sterownika(ktora wykonal sam), a wynikala z tego,ze oba czujniki przeklamywaly "na ostro" bo byly bardzo zabrudzone(wrecz stykaly sie z pierscieniem). Wydaje mi sie logiczne,ze CPU sprawdzal np swoje wejscia, bo mogl pomyslec,ze to nie wina czujnika,a zwarcia wewnetrznego.
Odpowiedz
#3
Przeliczyłem raz jeszcze, tym razem dokładniej 5 razy;]
Ten pierwszy to nie 8-8 tylko 9-8, pozostałe dwa czyli 2-7 i 1-8 policzyłem wczoraj poprawnie.

Nie zmienia to faktu, że kodów 2-7 i 9-8 nie ma nigdzie w bazie kodów samodiagnostyki...
Mrugała tylko diodka ABS, diodka VSA paliła się ciągle podczas tej diagostyki.

Edit: kod 9-8 znalazłem.. wygląda na padnięty VSA modulator
https://www.youtube.com/watch?v=f_xD62Hz89k

Edit2:
natomiast jeśli chodzi o kod 2-7 znalazłem do niego opis, ale do innego auta, jeśli kody są uniwersalne to opis mam:
Code 2-7 – Continuous supply to ECU with ignition off. Faulty valve relay or wiring Code 2-8 – No voltage to ABS solenoid valves. Faulty valve relay or wiring.
Odpowiedz
#4
Odgrzewam kotleta. Jak się usuwa błędy VSA ? Da się za pomocą zworki ?
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#5
Dla wszystkich procedura usuwania w manualu jest na stronie 875 dział 19-205.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości