Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kick-down - jak powinien działać?
#41
To ja jeszcze tak na poboczu ile taka Honda legned 1992 3.2 litra na automancie pojedzie. Chodzi mi o maxymalna predkosc przy zdrowym silniku. Pytam z ciekawosci bo po pierwsze nie działa mi licznik po drugie nie mam okazji tego bezpiecznie sprawdzić np na autostradzie.
Honda legend 3.2 1992
Mitsubishi lancer 1.6 1993
BMW 5 1990 2.0
Odpowiedz
#42
Ja maks cisnąłem 240 ale miałem jeszcze zapas.
Odpowiedz
#43
245 km/h lecz panika 3 pasażerów nie pozwoliła dobić do max Szczęśliwy
Odpowiedz
#44
Co wy gadacie... serio???
Honda legend 3.2 1992
Mitsubishi lancer 1.6 1993
BMW 5 1990 2.0
Odpowiedz
#45
Ja mialem tak jak Peter
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#46
ja kiedys lecialem fordem probe 2,5 v6 223km/h wiec podejrzewam ze legend potrafi duzo wiecej , conajmniej te 250 poleci
Odpowiedz
#47
Moja coupeta 3.2 zamykala szafe (240) i tez byl zapas, sedan 3.5 ciezko sie bujal do 230.
Odpowiedz
#48
Proszę o trzymanie się tematu....
v6
Odpowiedz
#49
Sorki za odgrzewanie kotleta ale to co cześć z was pisze to jakaś totalna paranoja. Czy którykolwiek z was pofatygował się do Instrukcji Urzytkownika? Jeździłem różnymi automatami, Hondy też, i jeszcze w żadnym nie spotkałem się z PRZYCISKIEM kick-down. Kick down jest to zwykle nic innego jak dodatkowe cięgno łączące najczęściej pedał gazu ze skrzynią (przynajmniej w automatach z początku lat 90'tych). I tak naprawde nie ma znaczenia położenie przepustnicy bo do zadziałania elektroniki w skrzyni musi pedał zostać wciśnięty gwałtownie czyli przepustnica i tak jest na maxa otwarta. W niektórych autach jest nawet tak, że do prawidłowego działania kickdowna należy "odpuścić" delikatnie pedał i dopiero wtedy go depnąć do podłogi.
Przycisk o którym wszyscy mówią to na 99% jest O/D OFF lub HOLD czy coś w tym stylu. I służy w zależności od opisu do:

O/D OFF - wyłącza nadbieg (overdrive) czyli można umownie przyjąć, że "redukuje" bieg w dół

HOLD - blokuje ostatni bieg przełożenia czyli jeżeli jedziesz na D lub D4 bo o ile dobrze pamiętam to tak jest oznaczone w hondach, to z zakresu 1-4 dostępne są tylko 1-3; jak jedziesz na D3 to masz tylko 1-2; jak wsadzisz 2 to zablokuje ci skrzynie TYLKO na 2 czyli bez 1

Drobna uwaga do ustawienia D3: bardzo często jest tak skonfigurowana skrzynia, że przy położeniu D3 auto w normalnych warunkach czyli płaska droga i spokojna jazda RUSZA z 2 biegu. Jedynie przy większych oporach kożysta z 1 do ruszania. Lub gdy wciśniesz HOLDa.

Generalnie nie polecam korzystania z redukcji "na przycisku" przy wyprzedzaniu bo jest to dość szybka droga do zajechania skrzyni. Po to jest kick down i nim się powinno operować. Wtedy automat sam dobierze o ile biegów zrzucić przełożenie a nie zostanie "na chama" zblokowany.

Uff trochę przydługie ale może komuś się przyda.

P.S. Co do "wolnego koła" to zdrowy automat nigdy nie wrzuci N sam dlatego, że wtedy spada ciśnienie płynu w skrzyni i po prostu to ją wykańcza. Z tego samego powodu nie powinno się wrzucać N np. stojąc na swiatłach.
Odpowiedz
#50
Nie wiem jak w Hondach ale w sprawdziłem w manualu do Acury i tam nawet nie ma możliwości "redukcji" bo nie ma żadnego przycisku przy dzwigni. Przynajmniej manual nic o tym nie wspomina a nie mam żadnego dobrego zdjęcia. Natomiast sam kick down jest realizowany elektrycznie. Pod pedałem gazu jest przycisk a na ramieniu od gazu jest dodatkowy pałąk czy jak to tam nazwać, który uruchamia przycisk gdy pedał jest odpowiednio nisko.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości