Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kick-down - jak powinien działać?
#51
co do tej redukcji to masz z 4 na 3 .. i na hama wciskajac BLOKADE !! na 1 wbijesz Uśmiech ale to zapomnij ze pozbierasz skrzynie Uśmiech auto odrazu gwaltownie zachamuje silnikiem skrzynia sprzeglem wszystkim ... siostra mi wrzucila z d4 na d1 Duży uśmiech przy 30 km Język efekt jak bys przyj.. w drzewo Duży uśmiech zjebka moja wieksza Uśmiech ja jak dobrze sie doczytalem manuala od acury Uśmiech to d1 d2 d3 d4 ma przeznaczenie Uśmiech a wiec tak Uśmiech
D4- jazda normalna (zakres biegow 1-4 )
D3- jazda z wiedza ze bedziemy wyprzedzac np pod gorke Uśmiech albo sznur samochodow ( zakres biegow 1-3 predkosc do 200km na 3 biegu )
D2- pedal w podloge przy ruszaniu nic nie da Uśmiech skrzynia operuje Momentem obrotowym i zamyka i nie wrzuca na luz czyli napisali ze zjazd z gorki albo ruszanie na sniegu itp td... bardziej zastosowanie na gorskich drogach zeby wspomoc system hamowania
D1- tutaj napisali Holowanie auta Uśmiech uzycie mocy i momentu jednoczesnie i kreci do odciencia czyli ok 7000 obrotow
predkosc max zalecana nie przekraczac 4000 obrotow na holowaniu
ogolnie to zalecana jest jazda na D4 Uśmiech a klick down to jak to mowac przy wyprzedzaniu na wariata Uśmiech
Info moze zle przetlumaczylem ale ze manuala co znalazlem w aucie tak to wypisali Uśmiech wszelkie bledy mozliwe Uśmiech
Odpowiedz
#52
Szumki a Ty tak ciagle o tej swojej siostrze piszesz, miales foty zapodac :twisted: . I nie wal tyle tych gebek co druga sylabe bo nie da sie tego czytac.
Odpowiedz
#53
Macie tu to co Szumki przetlumaczyl Oczko
[Obrazek: d0a70fa7299c494em.jpg]
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#54
Cytat:D3- jazda z wiedza ze bedziemy wyprzedzac np pod gorke albo sznur samochodow ( zakres biegow 1-3 predkosc do 200km na 3 biegu )
małe sprostowanie z manuala który wrzucił Givan:
w wolnym tłumaczeniu: D3 - pozycja podobna do D4 z tym, że urzywane są tylko pierwsze trzy biegi. Stosować do holowania przyczep w górzystym terenie lub do hamowania silnikiem na zjazdach. Również zapobiega ciągłemu "maglowaniu" 3-4-3-4 w czasie jazdy z przystankami (podejżewam, że chodzi o gównie o jazdę miejska ale nie w korkach bardziej od świateł do świateł)
Odpowiedz
#55
co do siosty to temat zaraz zarzuce Uśmiech a manuala z kad masz tego ? ja mam inny
Odpowiedz
#56
przycisk w G2 jest, w mowie potocznej oczywiście tak zwany. Siedzi pod akceleratorem :mrgreen:


cośta strasznie skomplikowali ten temat Uśmiech


Generalnie bez uszczerbku dla skrzyni można przerzucać biegi dowolnie o ile nie musimy naciskać przycisku na lewarku.

żadnych dźwigień tudzież innych mechanizmów innych niż elektroniczne nie ma do realizacji duszenia gazu do końca.
v6
Odpowiedz
#57
A manuala dostalem z samochodem Język
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#58
honda czy acura ?
Odpowiedz
#59
Mam oryginalną instrukjcę obsługi Acury - jest lepsza od europejskiej o kolorowe obrazki :mrgreen:
v6
Odpowiedz
#60
To jest wlasnie manual acury Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości