Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kick-down - jak powinien działać?
#21
Jak to gazem zmieniać biegi??? A to d3 i d4 to jaka jest róznica w dynamice i spalaniu????
Honda legend 3.2 1992
Mitsubishi lancer 1.6 1993
BMW 5 1990 2.0
Odpowiedz
#22
D3 to biegi od pierwszego do trzeciego, ale D4 to biegi od pierwszego do czwartego, cała filozofia Język chodzi o to, że jadąc na D4 powiedzmy spokojnie przy 100 km/h masz 4 bieg, a na D3 przy tej samej prędkości najwyższy możliwy czyli 3 bieg Uśmiech zmiana biegów gazem to umiejętność odpowiedniego wyczucia skrzyni - kiedy odjąć i o ile gaz żeby bieg wskoczył na wyższy, albo ile go dodać, żeby zredukować Uśmiech
Odpowiedz
#23
tak, trzeba trochę tą skrzynię wyczuć żeby ładnie zmieniać, a kto wie w jaki sposób "wrzucić" tzw. wolne koło? Bo raz mi się włącza innym razem mogę jechać z góry bez gazu z kilometr i nic.
Odpowiedz
#24
wolne koło?

jak rozumieć ten termin?
v6
Odpowiedz
#25
wolne koło to terminologia kolarska Uśmiech mamy wolne koło które wszyscy znamy ze standardowych bicykli oraz tzw. ostre koło znane raczej tylko z kolarstwa torowego. Generalnie chodzi o to że w standardowym rowerze jadąc z góry albo siłą rozpędu nie musisz pedałować bo masz wolne koło, w przypadku rowerów z ostrym kołem musisz pedałować nonstop jeśli chcesz się poruszać bo korba i pedały są "na sztywno" połączone z zębatką na tylnim kole.

Jaro'wi pewnie chodzi o to że jadąc z góry nie dotykając pedału gazu skrzynia czasem zrzuca na N a czasem nie. Ale to chyba nie jest do końca prawidłowe działanie automatu....
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#26
Zrzuca na N? U mnie nie zrzuca na N, no chyba ze jezdze bardzo wolno ale to tez nie N tylko 4 bieg i wyglada jakby N bo za wolno jest by byl jakis opor
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#27
Zrzucanie do N podczas jazdy jest chyba niemożliwe dla zdrowego automatu. Dziś byłem zmuszony pojeździć trochę na tym lepcieszym paliwku i chyba wiem o co chodzi z tym wolnym kołem Uśmiech na gazie silnik oczywiście pracuje ciut inaczej niż na PB Uśmiech na benzynce gdy puszczę pedał przyspieszenia po np 2 sekundach tak jakby całkowicie odcinało paliwo, ze środka wygląda to tak jakby silnik w ogóle nie pracował, cichutko, z wydechu cisza, faktycznie sprawia wrażenie jakby jechał na luzie.
Odpowiedz
#28
No właśnie chodzi mi o to, że czasami samochód jedzie jakby na luzie,a pewnie włącza się 4 bieg. Tylko nie zawsze i myślałem, że wiecie jak to działa.
Odpowiedz
#29
kaczors18 o jakim paliwie mowisz?
Odpowiedz
#30
szczerze to nie rozumiem za bardzo o co pytasz :?
z tym odcięciem paliwa to nie bierz tego dosłownie Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości