Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr paliwa_kiedy wymiana przy zasilaniu LPG
#1
Chciałem spytać czy ktoś przerabiał już temat samodzielnej wymiany filtra paliwa i jak się należy na nią zapatrywać w przypadku "zagazowanego" silnika. Gaz zamontowałem przy stanie licznika ok. 50 kkm. Aktualnie mam przejechane 119 kkm. Wymiana filtra zgodnie z instrukcją wypada po 80 i 160 kkm lub odpowiednio po 4 i 8 latach, ale jak to jest w przypadku instalacji LPG. Do tej pory przez filtr paliwa przelała się benzyna w związku z przebiegiem 55, max 60 kkm. W związku z powyższym mam pytanie o racjonalne przesłanki przemawiające za wymianą: wymieniać czy nie i dlaczego?
Odpowiedz
#2
Na ogół zalecenia też są takie, że wymienia się wtedy kiedy spada ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej. Zależy jaki jest koszt i gdzie tak naprawde tankuje się paliwo i jakie paliwo tak naprawdę, jeśli tankujesz na sprawdzonych stacjach to myślę, że możesz spokojnie pojezdzić jeszcze, wiadome wymieniając w czas napewno będziesz spokojny, że twój układ paliwowy będzie żywotny i nie stanię się jakaś awaria. Ja osobiście nie przerabiałem tego w legendzie bo według serwisu wymiana była jakieś 20 000km temu, ale w accordzie kiedyś to przerabiałem, bo tak naprawdę nie wiadomo czy ktoś to robił kupiłem filtr OE za nie całe 130zł wymieniłem go sam i moja głowa była spokojna i nie miałem dylematu wymieniać czy nie. Także sam odpowiedz sobie na pytanie tak naprawdę Uśmiech
Odpowiedz
#3
właśnie.. długo trwa wymiana filtra paliwa w kb1? wiem że jest w zbiorniku paliwa co trochę komplikuje operację Oczko czy jeździć jesli ciśnienie paliwa jest ok? (przebieg około 170kkm)
Odpowiedz
#4
(07-19-2016, 3:26 )pablo diablo napisał(a): właśnie.. długo trwa wymiana filtra paliwa w kb1? wiem że jest w zbiorniku paliwa co trochę komplikuje operację Oczko czy jeździć jesli ciśnienie paliwa jest ok? (przebieg około 170kkm)

Niby komplikuje i nie komplikuje, bo rzadko go wymieniasz Uśmiech Moim zdaniem, jeśli tankujesz na markowych stacjach i tankujesz sprawdzone paliwo to podejrzewam, że jest wszystko z nim okej, a jeśli chcesz to możesz wymienić dla świętego własnego spokoju. Wymiana dla osoby wprawionej to ok. godziny pierwszy raz to pewnie ok. 2 do legenda nie znam ceny, ale do accorda pamiętam filtr kosztował ok. 130zł Uśmiech
Odpowiedz
#5
Wymieniałem przy 240000 cena w ASO cirka 250,00 zł, za wymiane policzyli razem z przeglądem ale wyszło tak ok 150,00 zł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości