Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
legen 94 - buczenie za panelem klimy
#1
Witam,

po ostatnich "remontach" odpaliłem auto i ... nieustannie świeci mi się panel klimy i coś za nim brzęczy.
Z tego co pamiętam to "brzęczenie" / buczenie aktywowało się zazwyczaj po przekręceniu kluczyka.

Pytanie co się mogło zdupczyć, że mi ten panel teraz zawsze świeci i coś się tam kręci pomimo wyjętego kluczyka (jakby działał tam jakiś wentylatorek niewielki - jak z kompa).
Kabli żadnych w środku w aucie nie ruszałem. Po wyjęciu bezpiecznika oczywiście wszystko cichnie.
Rozumiem jakieś zwarcie, gdybym grzebał w kablach we wnętrzu auta.

Ps. tam jest jakiś mały wentylatorek ?
Czy to ten duży wentylator ma jakiś "minimlmy" bieg zawsze włączony ?
Chociaż słychać to centralnie z za panelu :/

Na planach na japancars.ru nie widzę nic, co by tam mogło buczeć :/
Odpowiedz
#2
Jest tam wiatraczek, który zasysa powietrze do termometru.
Wydaje mie się, że jeśli nie jest w trybie full auto, powinien być wyłączony, tym bardziej nie powinen pracować po wyjęciu kluczyka.
Może po prostu wysypał się klimatronik?
Odpowiedz
#3
Co to znaczy "wysypał się klimatronic" ?
To co mam naprawić / czego szukac ? ;D
Odpowiedz
#4
(06-20-2016, 22:05 )Bambosz napisał(a): Co to znaczy "wysypał się klimatronic" ?
To co mam naprawić / czego szukac ? ;D

Wysypał znaczy się popsuł-niezależnie od grzebania w aucie.
Prawdopodobnie masz gdzieś zwarcie na wiązce, dlatego podaje Ci prąd na klimatronik po stałym plusie.
Zrób samodiagnostykę, może coś wykaże - wciskasz jednocześnie guziki AUTO I OFF na włączonym zapłonie.
W drugim kroku możesz wcisnąć jeszcze guziki: MODE I AUTO, trzymaj i odpal silnik.
Może wykaże ci jakieś nieprawidłowości ale musisz sprawdzić w manualu jakie wyświetla usterki bo ja juz nie pamiętam.
Jesli nic nie wykaże, zdemontuj klimatronik, przejżyj wiązkę, może coś znajdziesz - jakieś zwarcie, skaleczoną wiązke, zmierz na który przewód podaje plus po wyłączeniu zapłonu.
Sprawdź też przekaźnik od klimatronika może cały czas zamyka obwód.
NIe pamietam jednak czy on jest w puszcze pod maska czy jest zintegrowany w klimatroniku - musisz sobie sprawdzić w manulu.
Odpowiedz
#5
A no to że zwarcia trzeba szukac to ja wiem ;D
Myślałem że może jest coś, co się lubi psuć / zawieszać - jak prędkościomierz Oczko
Chwilowo, z braku czasu na szukanie wyjmuję bezpiecznik, żeby aku nie rozładowało ;p
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości