Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy wydech
#1
Jako że mój wydech powoduje utratę słuchu, płacz dzieci i trwogę dziewic, łącznie z włączaniem alarmów w autach stojących na parkingu przyszła pora na wymianę. W tej chwili jest prosta rura i końcowy "fart cannon" puszka wielkości piwa i tyle... Mam jechać na wakacje, nie wyobrażam sobie zrobić 2k kilometrów na tym wydechu.
Szukam jakiegoś setupu, plan jest następujący:
Przelot w puszce kata + przelot środkowy i koniec twin loop

Moje pytanie, jaka jest średnica wewnętrzna wydechu? 53,5? 55mm czy 50? Druga sprawa, czy w serii jest łącze elastyczne za kolektorami tj, y pipem czy tak jak umie cały wydech sztywny

Może macie jakieś sugestie co do wydechu? Ma być odetkany ale cichy ;-) kwas póki co odpada, są inne rzeczy do zrobienia...
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem twin loop Ci nic nie da , moim zdaniem jak chcesz mieć kozacki wydech przelotowy i cichy to polecam Ci GTPerformance z Krakowa i do Legenda i do poprzedniego auta robil mi przelotowe tłumiki i są naprawde ciche koszt ok 500zł i robi Ci jaki chcesz , mi zrobił OEM dwururke...teraz mam wydech 2,5 na katalizatorze tez od GTPerformance pod 2,5 i tylko końcowy i jest cicho zadnego buczenia itd Oczko
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#3
Rozumiem 500zł za jeden tłumik Uśmiech Robiłeś całego kwasa w GTP na 2.5" od kolektorów? Ile im to zajeło? bo patrząc na cennik to mają b. fajną ofertę Uśmiech tylko że mam do nich koło 180km Oczko
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#4
Tak Uśmiech
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#5
Chyba na początek jednak zdecyduje się na wymianę ostatniej puszki, zrobić coś OEM Look w kwasie na przelocie i tak będzie lepiej niż z obecnym dziadostwem.
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#6
W sumie ... też od silnika mam samą rurę (bez katalizatora) i na końcu sam końcowy tłumik i ... cicho jest (przynajmniej w środku) ;D
A chciałbym coś a'la stare V8 (taki bulgot z "klekotem") ;p
Odpowiedz
#7
Szczebiot, zrob tak jak piszesz dobry koncowy tłumik zeby pucha była spora i bebechy w niej były dobre wtedy wyciszy dobrze bo te wszystkie tłumiki na allegro to masówka co tylko ładnie wygląda przerabiałem w swoich autach różne tłumiki i srodkowe i koncowe
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#8
wydech nie jest na sztywno, ale zlacza elastycznego tez nie ma, zaraz za Y pipem masz laczenie a w srodku pierscien na ktorym całość pracuje (tam gdzie śruby sa ze sprężynkami)

jak chcesz tanio i dobrze to na portalu aukcyjnym masz tłumiki koncowe do ka9 w cenach 250~zł
jak chcesz wymienić całość to możesz wstawić za katem wydech od accorda 96-98 tdi/rover 620sdi (2,25cala) kosztuje ok. 70zł

chwile trzeba pobawić się ze spawaniem ale całość dobrze pasuje i bedziesz malym kosztem mial caly wydech nowke
Odpowiedz
#9
(06-24-2016, 19:36 )frajcik napisał(a): wydech nie jest na sztywno, ale zlacza elastycznego tez nie ma, zaraz za Y pipem masz laczenie a w srodku pierscien na ktorym całość pracuje (tam gdzie śruby sa ze sprężynkami)

jak chcesz tanio i dobrze to na portalu aukcyjnym masz tłumiki koncowe do ka9 w cenach 250~zł
jak chcesz wymienić całość to możesz wstawić za katem wydech od accorda 96-98 tdi/rover 620sdi  (2,25cala) kosztuje ok. 70zł

chwile trzeba pobawić się ze spawaniem ale całość dobrze pasuje i bedziesz malym kosztem mial caly wydech nowke

chyba nie tędy droga....
życzę szczęścia....
do 3,2 litra coś od dwu litrówki, powodzenia....
Odpowiedz
#10
Może i to nie jest złe podejście, bo kolega napisał że od 2.0tdi Accorda a tam jest dużo większa średnica rury niż w benzynie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości