Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyn do wspomagania kiery
#1
Witam,

Poziom płynu do wspomagania jest u mnie dość niski, bo w okolicach minimum. Czy mogę uzupełnić go dowolnym płynem kupionym na stacji benzynowej, czy też muszę zamówić jakiś specjalny płyn, np. ten:
http://www.allegro.pl/item799866725_spec...honda.html

Pozdrawiam,
Czeczen
Odpowiedz
#2
płyn do wspomagania to tylko i wyłącznie taki jak masz zalany. najlepiej po to udac sie do ASO
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#3
Jesli dobrze pamietam to ten płyn nazywa PSF 1. Sporo kosztuje w ASO ale jak chcesz tylko na dolewke to nie zbankrutujesz. Lepiej nie dolewac nic innego, gdyz moze to grozic rozszczelnieniem układu.
Odpowiedz
#4
pogłoski krązą, że nie należy stosować zwykłego ATF do układu wspomagania. Honda zaleca "Honda PSF" .

Choć w Acurze jest jakieś barachło to działa bez zarzutu. Ale i tak go wymienię Oczko

Za bardzo nie wiem dlaczego ten olej z aledrogo jest niby taki hiper dla Hondy? Zapytaj gościa jaką ma normę wypisaną na pudełku ten olej.
v6
Odpowiedz
#5
śmiało możesz zalac ten płyn ja właśnie na takim jeżdżę i jest ok Kiedyś do Rovera 800 mechanik właśnie ten płyn mi kazał kupic i żaden inny poniewarz do Hondy tylko ten albo ten z serwisu
Odpowiedz
#6
grzenio22061 napisał(a):śmiało możesz zalac ten płyn ja właśnie na takim jeżdżę i jest ok Kiedyś do Rovera 800 mechanik właśnie ten płyn mi kazał kupic i żaden inny poniewarz do Hondy tylko ten albo ten z serwisu

no właśnie, dlaczego?
v6
Odpowiedz
#7
poniewarz po zalaniu innego może sie zburzyc i wywalic go tak mi tłumaczył mechanik że miał parę takich przypadków i to własie tylko w Hondach i potem pompy mósiał zmieniac a od kiedy tylko ten stosuje niemiał żadnego takiego przypadku.
Odpowiedz
#8
zdaje się, że do układu wspomagania leje sie to samo co do przekładni automatycznych.... skoro więc honda nie zaleca lanie innych specyfików do skrzyń jak ATF Honda to logiczne wg mnie jest lanie tylko tego samego do wspomagania.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#9
ja 2 lata temu zalałem do Prelki jakiś zwykły płyn do wspomagania i przez 2 lata nic się nie stało.
Odpowiedz
#10
Wymieniając cały płyn można zalać coś innego, oczywiście najlepiej żeby specyfikacja oleju była taka sama. Gęstość, współczynnik lepkości, zawartość jakichś tam dodatków. Ale dolewając większe ilości koniecznie taki sam olej, nikt nie da gwarancji że zalewając coś o innych specyfikacjach, i mieszając oleje nic się nim drugie stanie. Różne składniki jednego oleju mogą wchodzić w jakieś reakcje z tym innym olejem.

A słyszałem o tym że niektórzy leją do wspomagania olej ATF, opel ma chyba taki i jest na nim napisane że nadaje się i to AT i wspomagania. Może się nic nie stać, ale w skrzyni są większe temperatury, obciążenia. Więc nie wierzę że właściwości oleju powinny być takie same.

Ja bym przestudiował specyfikacje oleju hondy i szukał jakiegoś odpowiednika, jeżeli jest jakaś obawa to wymienić cały olej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości