Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szum KA9
#1
Witam
Czy ktoś posiada jakieś sprawdzone metody pozbycia się szumu z tylnej części auta.?
Łożyska ok, nowe opony 67dB, wytlumiony bagażnik i nadkola matami STP i pianka.
Odpowiedz
#2
Zbieznosc? Hamulce?
Odpowiedz
#3
Zamknąć okna z tyłu Uśmiech taki żarcik Uśmiech
może daj komuś poprowadzić auto a sam usiądź z tyłu i postaraj sie dokładnie zdiagnozować żródło szumu - czy to uszczelki drzwi czy układ jezdny
- mi szumiała zamknięta szyba Uśmiech dziwne ale prawdziwe - jak wciskałem guzik zamykania szyby ( mimo zamkniętej ) szum ustawał - regulacja załatwiła sprawę.. może masz coś podobnego
Odpowiedz
#4
Hamulce nowe, zbieżność chyba ok. Szukam punktu w tylnych nadkolach który należałoby dotlumic.
Odpowiedz
#5
To jest mankament tego modelu jest słabo wyciszony i słychać szum toczonych kół tylnej osi.
Odpowiedz
#6
Tu sie nie zgodze, jesli juz to mankament wszystkich modeli az do KA9, bo u mnie w coupe tez zawsze bylo slychac tyl, bez wzgledu na opony. Natomiast wiem,ze w KA9 lubia halasowac hamulce tylne i naprawde musza byc w stanie perfekcyjnym, zeby ten szum nie byl slyszalny. Podobnie jest z bagatelizowana czesto zbieznoscia.
Kolego Termoba,to ze hamulce sa nowe nic nie znaczy. Co rozumiesz przez slowo nowe? Nowe tarcze, klocki, okladziny recznego, wymienione tloczki w zaciskach, wszystkie gumki ? 
Jesli tak i wszystko chodzi jak nalezy, to zawsze zostaje lozysko.
Odpowiedz
#7
Nowe tarczobebny, klocki, zestaw hamulca ręcznego, łożyska sprawdzone na stacji diagnostycznej. Pewnie przewrazliwienie. Tloczki i gumki pozostały nienaruszone.
Odpowiedz
#8
To jeszcze pozmieniaj opony przod na tyl i lewa z prawa, moze cos sie zmieni?
Ja u siebie w KA9 tez zawsze slyszalem szum z tylu, a jak mialem zimowki i to jeszcze nie w oryginalnym rozmiarze, to juz w ogole byl dramat. Teraz jezdze na wielosezonowych Goodyear i tez nie sa one najcichsze, wiec moze ten samochod tak ma.
Natomiast o hamulce nudze tak, bo u mnie to byl istotny klopot i nawet teraz jak porobilem tyl, to szum znika stopniowo, klocki jeszcze sie nie spasowaly z tarcza tak jak trzeba,ale z kazdym kolejnym kilometrem jest duzo lepiej.
Odpowiedz
#9
Skupilbym się bardziej na znalezieniu miejsca skąd dochodzi szum i konkretnego wytlumienia tego miejsca.
Odpowiedz
#10
Nie ukrywajmy Honda jest słabo wyciszona. W porównaniu z Audi to wygłuszenie jest takiej grubości, że można tym chatę ocieplać. Honda porównaniu to niestety grubsza kartka papieru.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości